Son Dakika Haberler

Mardin İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı gerçekleştirildi

Mardin İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı gerçekleştirildi
Okunma : 16 views Yorum Yap

İl genelinde gerçekleştirilen istihdam sağlamaya yönelik faaliyetlerin görüşüldüğü ve yapılan çalışmaların değerlendirildiği İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Vali Vekili Gürsel Temurci başkanlığında yapıldı.

Mardin’de işgücünün istihdam edilebilirliğini artırmaya yönelik olarak aktif işgücü programlarını uygulamak amacıyla olağan olarak toplanan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, 2022 yılının üçüncü toplantısı Valilik Dara Toplantı Salonunda Vali Vekili Gürsel Temurci başkanlığında kurul üyesi kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla düzenlendi.

Vali Vekili Gürsel Temurci, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun 2022 Yılı Üçüncü Olağan Toplantısı’nın Mardin’e hayırlı olması temennisinde bulundu.

Bir önceki toplantıda alınan kararlar ve yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ile başlayan toplantıda Çalışma ve İş Kurumu tarafından sağlanan iş gücü ve istihdam verileri kurul üyeleriyle paylaşıldı.

İŞKUR ile kentte faaliyet yürüten özel sektör işletmelerin işbirliğinde yürütülen meslek edindirme kurslarından 2022 yılının ilk 6 ayında bin 809 kursiyerin meslek edinme veya mesleki tecrübe kazanma amacıyla kurslarından yararlandığı ve mesleki eğitimlerin devam ettiği vurgulandı.

İŞKUR İl Müdürlüğünün yaptığı mevsimlik tarım işçileri ve göçer hayvancılık faaliyetleri konulu toplantıda ele alınan konuların kurul üyelerine aktarıldığı toplantıda eski hükümlü ve engellilerin istihdamı, mesleki eğitimi ve rehabilitasyonları ile kendiişlerini kurmalarına yönelik İŞKUR tarafından verilen hibe desteği konuları görüşüldü.

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı lisede; Otomotiv Elektromekanik, soğutma ve iklimlendirme, yenilenebilir enerji teknolojileri, konaklama hizmetleri, yiyecek içecek hizmetleri dallarının açılması hususu Kurul tarafından onaylanarak mesleki eğitim istihdama yansıması konusu ele alındı.

Kurul üyelerinin kentte istihdamı artırıcı çalışmalar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunup gündemdeki konuların görüşülerek karara bağlandığı toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

Discover the best tours and travel packages in hotels in cabarita beach 2023 | tours to go. Tui karpathos last minute – de beste deals van het moment. Hvad er tandem kitesurfing i københavn, brøndby ?.