Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yılın öğretmeni seçilen Mehmet Ali Demir Ankara’daki programlara katıldı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, okul

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, okul müdürlüğü görevini yürüten eğitimci Mehmet Ali Demir, Mardin’de “Yılın Öğretmeni” seçildi.

Kızıltepe Anafartalar İlk-Ortaokulunda okul müdürlüğü görevi yapan eğitimci-yazar Mehmet Ali Demir, Mardin’de 2021 yılının öğretmeni seçilerek 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özel ev sahipliğinde gerçekleştirilen törenlerde,  81ilin yılın öğretmeni arasında Mardin’i temsil etti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tertip edilen öğrencilerinin hayatını değiştiren, eğitimde üstün başarı göstermiş, fedakârlıkları ve özel nitelikleriyle farklılıklar ortaya koymuş ‘Mesleki Çalışmalarıyla Öne Çıkan Öğretmenler’ programında, Kızıltepe Anafartalar İlkokulu/Ortaokulu Okul Müdürü Mehmet Ali Demir, ‘Yılın Öğretmeni’ seçildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Değerlendirme Komisyonu tarafından mesleki çalışmalarıyla farkındalık yaratan, çevresiyle iyi ilişkiler geliştirerek toplum tarafından takdir edilen, gerçekleştirdiği faaliyetler ile hem mesleki çevresinin hem de çocukların kaliteli çalışmalara erişimine katkı sunan, görev aldığı projelerle ve komisyon görevleriyle hem yerelde hem de ulusal çapta eğitime katkı sunduğu belgelenen öğretmenler, başarılarından dolayı tebrik edildiler.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerle buluşmasında yaptığı konuşmada, ülkenin dört bir yanındaki meslektaşlarını temsilen Öğretmenler Günü etkinliklerine katılan öğretmenlerle bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 ilden gelen öğretmenlerle Anıtkabir’i ziyaret etti.

Millî Eğitim Bakanlığınca düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü sanatçıları öğretmenler için sahne aldı.

Etkinlikler kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve beraberindeki 81 ilden gelen öğretmenleri kabul ettiler.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Konser Salonu’nda gerçekleştirilen programda sanatçı Aylin Şengün Taşçı’nın seslendirdiği eserleri Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğretmenler dinledi.

 

MEHMET ALİ DEMİR KİMDİR?

1978 yılında Mardin Kızıltepe ilçesinde doğdu.  İlk, orta ve lise öğrenimini Kızıltepe’de tamamladı. 2002 yılında Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesinde Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2018 yılında Anadolu Üniversitesi Medya ve iletişim bölümünden mezun oldu. 2020 yılında Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler bölümünden mezun oldu.2021 yılında Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitimi Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisans yaptı.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Şehrimiz Mardin” ders kitabının il koordinatörlüğünü yaptı. Kitapta Editör/Yazar olarak görev yaptı. Özel bir şirkette Turizm ve seyahat sektörlerinde 2002-2005 yılında Bölge müdürlüğü görevinde bulundu.2005 yılında Kızıltepe Sıtkı Türkoğlu İlkokuluna Sınıf Öğretmeni olarak atandı. 2015 yılında ise Kızıltepe Anafartalar İlk-Ortaokuluna, okul müdürü olarak atandı.

Kızıltepe Gazeteciler Cemiyeti ve Mezopotamya Gazeteciler Cemiyetinin Yönetim Kurulu üyelikleri görevlerinde bulundu. Eğitim çalışmalarının yanı sıra sivil toplum çalışmalarında da aktif olarak yer alan Mehmet Ali Demir, yerel ve ulusal çapta faaliyet gösteren birçok sivil toplum kuruluşunda kurucu üye, üye, eğitmen ve gönüllü olarak çalıştı.

Ulusal ve yerel medyada yazı ve makaleleri bulunan Mehmet Ali Demir evli ve üç çocuk babasıdır.