Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yetim ve muhtaçlar yararına kermes açıldı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yetim,

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yetim, muhtaç ve ihtiyaç sahibi aileler yararına kermes açıldı.

Kızıltepe Otogarı’nda bulunan Kenan Kösen Camii önünde açılan kermes ile ilgili açıklamada bulunan Umut Kervanı temsilcisi Şemseddin Aklan kermesten elde edilecek gelirin ihtiyaç sahibi aileler için kullanılacağını söyledi. Aklan, “Fakir, muhtaç ve kimsesiz ailelere yıl boyunca yardımlarda bulunuyoruz. Tabi bu ailelere daha fazla yardım edebilmek ve daha fazlasına ulaşabilmek adına çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Bu açıdan düzenlediğimiz kermes de bu etkinliklerden bir tanesidir. Genelde yılda bir defa kermes düzenliyoruz. Kermesten elde ettiğimiz geliri de muhtaç ailelere yardımda dağıtıyoruz. Alışveriş yapan insanlar için de bir katkı aslında. Onlar da hayır sahibi oluyorlar. Sebep olan, yardımcı olan herkesten Allah razı olsun.” dedi.

Kermes için ürünlerin temini hakkında konuşan Aklan, şunları söyledi:

“Bizler kermeslerde sattığımız ürünleri esnaflardan alıyoruz. Ya da biz kermes duyurusunu yaptıktan sonra esnaflar kendileri getiriyor. Gönüllü esnaflarımız da bulunuyor. Bu şekilde ne topladıysak kermeste satıyoruz. Çoğunluk ev yemekleri, giyim ve ayakkabı çeşitlerimiz mevcut. Onun dışındaysa farklı ürünler de bulunmakta. Bu yıl 12 Ekim Perşembeyle 17 Ekim Salı günü dâhil toplamda 6 günlük bir kermes düzenleyeceğiz.”

Son olarak hayırseverlere seslenen Aklan, “Yardımcı olmak isteyen hayırseverlerden yardım talep ediyoruz. Sonuçta yardıma muhtaç olan bu ailelere bir şekilde yardım ulaştırmamız gerekiyor. Yani bir toplum içerisinde muhtaç insanlar varsa, kanaatimce hali vakti yerinde olanlar da rahata ermezler. Onlar rahata kavuştukları zaman bütün toplum rahata erecektir. Bütün çabamız da bunun içindir.” şeklinde konuştu.