Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

UZAKTAN EĞİTİMLE 9 AYDA HAFIZ OLUP BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

Yeni tip Coronavirus (Covid-19)

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgınında evlerinden aldıkları uzaktan eğitimle hafız olan 3 öğrenciden Bilal Erdem, Şanlıurfa’da düzenlenen bölge hafızlık yarışmada birinci oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında hayata geçirilen “Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi” kapsamında geçen sene hizmete giren Mardin Behçet Hattapoğlu Erkek Yatılı Kur’an Kursu’nda eğitim gören Yenişehir İmam Hatip Ortaokulunun 3 öğrencisi, uzaktan eğitimle hafız oldular.

Salgın sürecinde eğitimlerini çevrimiçi olarak sürdürerek hafızlık eğitimlerini 9 ay gibi kısa sürede tamamlayan öğrencilerden Hafız Bilal Erdem (12), Şanlıurfa’da düzenlenen bölge hafızlık yarışmada ise birinci oldu. Erdem, 20 Eylül’de İzmir’de yapılacak Türkiye finalinde şehrimizi temsil edecek.

Hafız öğrenciler, duygularını gazetemizin Yazı İşleri Müdürü Salih Keskin ile paylaştılar.

Bilal Erdem

“Hedefim; İzmir’deki finallerde birinci olmak”

Hafız olan 12 yaşındaki 6. sınıf öğrencisi Bilal Erdem, çok mutlu olduğunu ve ailesi başta olmak üzere herkesin kendisiyle gurur duyduğunu söyledi.

Hafız Erdem, “Pandemi sürecinde uzaktan eğitimle hafızlığa başladım. Allah’a çok şükürler olsun ki, 9 ay gibi kısa bir zamanda bitirdim. Hafız olduğumda çok güzel duygular oluştu bende, ailem ve çevremdeki insanlar benimle gurur duyuyor. Şanlıurfa’da düzenlenen bölge hafızlık yarışmada ise birinci oldum. Bu beni daha çok mutlu etti. İnşallah İzmir’deki finallerde de birinci olurum.” dedi.

Yaşadığım duygular kelimelerle anlatılmaz”

Hafız olabilmek için çok çalıştığını aktaran Hafız Süheyp Mikahel de şunları söyledi:

“Kur’an kursuna başladığında hiçbir şey bilmiyordum. Zamanla Kur’an okumayı ve hıfzetmeyi öğrendim. Allah’a çok şükür şu an hafız oldum. Tabi ailem ve hocamın çok büyük emeği var. Uzaktan eğitim aldım ve sürekli tekrarlar yaptım. Uyumadan önce, yemek yemeden önce sürekli Kur’an okudum. Yürürken bile Kur’an okudum. Hafız olunca çok güzel duygular oluştu bende, bu duygular kelimelerle anlatılmaz. Herkesin bu duyguları yaşamaları lazım, bu yüzden yaşıtlarıma hafızlığı tavsiye ediyorum. Tabi hafız olmak hayalimdi ve bugün bu hayalim gerçekleşmiş oldu. Öncelikle Kur’an-ı Kerim’i çok seviyorum, sürekli okumak istiyorum. Bu sevgim, bana 9 ay gibi kısa bir zamanda Kur’an-ı Kerim’i hıfzettirdi.”

Muhammed Hüseyin

“Azim ve kararlıkla çalışarak başardım”

Suriyeli 7. sınıf öğrencisi Muhammed Hüseyin (14) ise hafız olmayı çok istediğini ve ailesinin de desteği ile bu burada eğitim görmeye başladığını anlattı.

Kur’an okumayı çok sevdiğini ve 9 ayda hafız olmayı başardığını söyleyen Muhammed Hüseyin, “İlk başta babamla evde çalışıyorum, sonra burası açılınca hemen kendimi kaydettim. Tabi pandemi olduğu için uzaktan eğitim almaya başladım. 9 ay içinde hafızlığımı tamamladım. Öğretmenlerimiz sayesinde hafız oldum, mutluyum. Bize bu imkânı veren tüm yetkililere ve hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Azim ve kararlıkla çalışarak başardım. Hafız olmak isteyenlere tavsiyem, sürekli tekrar edin ve çokça çalışın. İnsan isterse her şeyi yapabilir ve başarabilir. Hafız olmak bambaşka bir duydu, çok mutlu ve sevinçliyim.” diye konuştu.

Kur’an Kursu Hocası Ali Fuat Erdem

“Başarılarıyla gurur duyuyoruz”

Kur’an Kursu Hocası Ali Fuat Erdem, öğrencilerinin 9 ayda hafızlıklarını tamamlamanın haklı gururunu yaşadıklarını anlattı.

Erdem, “Okul ile birlikte hafızlık eğitimi veren Kur’an kurslarında 4 yılda mezun vermek gerekir. Ama bazen çok zeki çocuklara denk geliniyor. Allah’a şükürler olsun ki, bu 4 yılı beklemeden birinci yılımızda 3 öğrencimizi mezun verdik. Şanlıurfa’da düzenlenen bölge hafızlık yarışmada de öğrencimiz birinci oldu. Onların başarısıyla gurur duyuyoruz.” diye konuştu.

Hafızlarımıza çok güveniyoruz”

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) sürecinde öğrencilerin hafızlık eğitimlerine uzaktan eğitim yoluyla devam ettiklerini dile getiren Behçet Hattapoğlu Erkek Yatılı Kur’an Kursu Müdürü Abdullah Aktürk, salgın sürecine rağmen 3 öğrencinin 9 ayda hafızlık eğitimini tamamlamasından memnuniyet duyduklarını aktardı

Abdullah Aktürk

Kur’an Kursu Müdürü Aktürk, sözlerine şöyle devam etti:

“Kur’an kursumuz geçen sene açıldı, lakin tüm dünyayı etkisi altına alan pandemiden dolayı diğer eğitim kurumları gibi bizde uzaktan eğitime geçti. Hamdolsun bu süreçte dahi öğretmenlerimiz hiçbir fedakarlıktan kaçınmadılar. Bu fedakârlığın sonunda 9 ay gibi kısa bir sürede mukabeleyi de ezbere okuyacak şekilde 3 öğrencimiz hıfzını ikmal etti. Hafızlarımıza çok güveniyoruz. Öğrencimiz Hafız Bilal Erdem, Şanlıurfa’da düzenlenen bölge hafızlık yarışmada birinci oldu. Şimdi 20 Eylül’de İzmir’de Türkiye finallerinde bizi temsil edecek. Cenabı Hak’tan muvaffakiyetler diliyorum.”

 

 

Pusulabet güncel giriş.