Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkiye Kick Boks Şampiyonası sona erdi

Mardin’de düzenlenen ve 70

Mardin’de düzenlenen ve 70 ilden 4 kategori, 7 branşta yaklaşık 8000 katılımcının ter döktüğü Türkiye Kick Boks Şampiyonası sona erdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Dünya Kick Boks Organizasyonları Birliğinin (WAKO) desteğiyle Türkiye Kick Boks Federasyonunca Artuklu Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonaya, 70 ilden yaklaşık 8 bin sporcu katıldı.

Büyükler, gençler, yıldızlar ve minikler kategorisinde gerçekleştirilen organizasyonda dereceye giren sporculara madalya ve başarı belgesi verildi.

Sona eren şampiyonanın ardında değerlendirmelerde bulunan Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, “Gençlik ve Spor Bakanlığı, Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemiz ile Dünya Kick Boks Organizasyonları Birliğinin (WAKO) desteğiyle ilimizde yapılan şampiyona bugün itibariyle son buldu. Birçok sporcu kardeşimiz bu şampiyonada ter dökerek ilimizde konakladı. Mardin bir spor şehri olduğunu bir kez daha kanıtladı. Biz göreve ilk başladığımızda Mardin’in bir spor şehri olacağını vurgulamıştık. Bugün bu söylemimiz karşılık bulduğu için de mutlu olduğumuzu belirtmek isterim. Organizasyonda görev alan tüm çalışma arkadaşlarıma da teşekkürlerimi iletiyorum. Mardin’i her açıdan daha ileriye taşımak için uğraşımız durmadan sürecektir” diye konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik, 8 gün süren şampiyonanın kıyasıya mücadelelerle sona erdiğini söyledi.

Mardin’in altyapısı, tesisleri, konaklaması ve misafirperverliğiyle bu tür organizasyonları kaldırabilecek bir şehir olduğunu aktaran Birlik, “4 kategori ve 7 branşta 70 ilden misafirleri Mardin’de ağırladık. Gelen misafirlerimiz Mardin’i çok sevdi. Tarihe, kültüre ve misafirperverliğe hayran kaldılar. Mardin inşallah birçok organizasyona ev sahipliği yapacak.” ifadelerini kullandı.

Şampiyonada derece girenler arasında Kick Boks A Milli Takım seçmelerinin yapıldığını kaydeden Birlik, Avrupa ve dünya şampiyonalarında genç ve büyük kategorilerinde milli takım adına yarışacak sporculara başarılar diledi.