Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ramazanda tatlı satışları arttı

Mardin merkez ve ilçelerinde ramazan ayında en çok satılan tatlılar başında tulumba ve halka tatlısı geliyor. Halka ve tulumba tatlısı satışlarının arttığını belirten tatlıcı esnafı, tatlının gün boyu aç ve şekersiz kalanların kalori açığını kapattığına dikkat çektiler.  

Mardin merkez ve ilçelerinde

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde tatlıcılık yapan Mehmet Akcan, yaklaşık 30 yıldır bu işi yaptığını söyledi. Mehmet Usta, “Ramazan ayı bizim için çok bereketli geçiyor. Yılın 11 ayında işlerimizin durgun ama Ramazan ayı geldiğinde işlerimiz bayağı hareketleniyor. Yani bir yılda bir ayı bekliyoruz. Elhamdülillah Ramazan ayı çok güzeldir, hayırlı ve bereketlidir. Bizler hazır şerbet kullanmıyoruz, biz kendimiz şeker ile yapıyoruz. Bu yüzden müşterilerimiz çok memnun kalıyor ve bizi tercih ediyorlar.” dedi.

Akcan, vatandaşların tatlıya yoğun ilgi gösterdiğini ve özellikle ince halka tatlısını tercih ettiğini belirterek, “Ramazan ayında vatandaşlarımız gün boyu oruçlu oldukları için şeker ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tatlılara yöneliyor. Günde ortalama 200 kilo satıyoruz. Ramazan’da oruç tutan vatandaşlar, şeker ihtiyacı duyuyorlar ve şeker ihtiyacını karşılamak için gelip tatlı alıyorlar.” diye konuştu.

İftara tatlı alan vatandaşlar ise şunları söylediler: “Gün boyu oruçlu olduğumuz için şeker ihtiyacımızı karşılamak amacıyla mecbur tatlıya yöneliyoruz. İftardan sonra en sevdiğimiz tatlı olan halka ve tulumba tatlılarını tüketiyoruz. Bu nedenle de günlük şeker ihtiyacımızı karşılamış oluyoruz.”