Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ramazan şenlikleri renkli görüntülerle sona erdi

Mardin’e gelen depremzede çocuklar

Mardin’e gelen depremzede çocuklar ve ailelerine yönelik Artuklu Üniversitesi tarafından düzenlenen Ramazan Şenlikleri, özel programla sona erdi.

Özel içeriklerin, bölümlerin ve hediyelerin hazırlandığı son programda birbirinden renkli görüntüler yaşandı. Ramazan ayı boyunca haftada iki gün gerçekleştirilen şenlikler üniversite kampüsünde yapıldı.

Her Pazartesi ve Perşembe günleri gerçekleştirilen Ramazan Şenliklerine depremzede çocuklar ve aileleri ile Mardin’de ikamet eden çocuklar ve aileleri katıldı.

Şenliklerde geleneksel değerlerimiz olan Nasrettin Hoca, Hacivat ile Karagöz, Kavuklu ile Pirşekar ve Aşık ile Maşuk sahnede çocuklara misafir oldu.

Aynı zamanda palyaço, davulcu, müzikli sahne gösterileri ve geleneksel çocuk oyunları, sahne gösterileri, masal müzikalleri, sanat atölyeleri ile çocuklar unutamayacakları vakitler geçirdiler.

Bir ay süren şenlik programları boyunca Osmanlı şerbetçisi çocuklara şerbet dağıtırken Mardin Artuklu Üniversitesi Gastronomi bölümü şefleri tarafından hazırlanan farklı yöresel tatlılar da misafirlere ikram edildi. Ayrıca çocuklar için pamuk şeker, süt mısır, patlamış mısır stantları da şenlik boyunca çocuklar için çalıştı.

Ramazan ayı boyunca hazırladıkları şenlik programları boyunca depremin etkilediği farklı illerden Mardin’e gelen depremzede çocukların Mardin’e ve Ramazan’a dair hep anacakları güzel hatıraları olduğunu ifade eden Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, geleneksel oyunlar, yarışmalar, sahne gösterileri, sanat atölyeleri, kültürel figürler, yöresel Ramazan tatlıları ve çocukların seveceği ikramlar ile Ramazan şenliklerini sona erdirdiklerini anlattı.

Rektör Özcoşar, çocuklar gülsün diye çalışmalarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

Qual é o trabalho do detetive particular ?.