Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öğrencilerden Atık Pil Toplama Kampanyasına destek

Kızıltepe Belediyesi ile Taşınabilir

Kızıltepe Belediyesi ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) işbirliği ile düzenlenen “Okullar Arası Atık Pil Toplama Kampanyası” başladı. Belediye personellerine tarafından okullara atık pil kutuları bırakıldı.

Kızıltepe’de çocuklara ve gençlere atık pil toplama alışkanlığı kazandırmak amacıyla 7 ay sürecek olan ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası’nın startı verildi.

İlçede bulunan anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselere yönelik başlatılan yarışma ile atık pilleri kaynağında ayrıştırarak çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf etmek, öğrencilere çevre bilincini aşılamak, daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye sahip olmak amaçlanıyor.

30 Nisan’a kadar devam edecek olan kampanya kapsamında toplanan piller TAP’a teslim edilecek.  En çok pil toplayan okullar ödüllendirilecek.

Konuyla ilgili bilgi veren Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, “TAP ile birlikte okullarda böyle bir çalışma yapmaktan son derece mutluyuz. Çocuklarımıza çevre bilincini aşılama noktasında bu kampanyayı çok önemsiyoruz. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde gerçekleştirilen bu kampanya ile toplanan atık piller ülke genelinde toplanan atık pilin yaklaşık olarak yüzde 40’ına denk gelmektedir. Bu da az bir yüzdelik değil.  Buradan anne babalara sesleniyorum; evinizde bir atık pil kutusu olsun. Çocuklar pillerin çöp olmadığını geri dönüşüme kazandırılabileceğini bilsinler. Bizler okullarımızda bunu sürdüreceğiz ama siz değerli anne babalar da evlerinizde bu kampanyayı sürdürün ki geleceğimiz yeşillensin” dedi.