Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardinliler “Aile için” meydanlara indi

Mardin’deki Sivil Toplum Kuruluşları

Mardin’deki Sivil Toplum Kuruluşları Platformu “Ailene Sahip Çık” konulu kitlesel bir basın açıklaması düzenledi.

Mardin’de bir araya gelen 61 dernek, vakıf ve sendika temsilcisinin oluşturduğu Mardin Sivil Toplum Kuruluşları adına açıklamayı STK Platformu Sözcüsü Mehmet Timurağaoğlu okudu.

Açıklamaya Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü İbrahim Özcoşar, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Artuklu Müftüsü Abdullah Işık, HÜDA PAR İl Başkanı İsmail Çevik, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Esengül Aydın da katılarak destek verdi.

“GELECEĞİMİZİ KORUMAK İÇİN TOPLANDIK”

Nuhoğlu Camisi çıkışında yapılan açıklamayı okuyan Timurağaoğlu, “Mardin’imizin sivil toplum kuruluşlarının siz değerli başkan ve temsilcileri ailemize, gençliğimize ve çocuklarımıza yapılan ve yapılacak her türlü sapkın saldırıya karşı din, dil, ırk, mezhep, siyasi görüş, ideoloji fark etmeksizin bir olduğumuzu, beraber olduğumuzu haykırmak için buradayız.  Çocuklarımıza, gençlerimize yönelik, LGBT Propaganda ve Dayatmasına Dur Denmesi için bir araya geldik. Toplumu dört bir yandan kuşatan, bireysel hak ve özgürlük kılıfında palazlanarak insanlığa yönelen bu varoluşsal tehdidin bertaraf edilmesini istiyoruz. İnsan neslini tüketecek bu propaganda ve dayatma en temel insan hakkı olan var olma hakkını elimizden almaya kastetmiş durumda.” dedi.

“KİMSEYİ HEDEF ALMIYORUZ”

Açıklamasında sık sık LGBT bireylerini hedef almadıklarını ancak LGBT dayatmasına karşı durduklarını dikkat çeken Timurağaoğlu şunları söyledi:

“Tek isteğimiz, insan neslinin varoluşunu tehdit eden bu propaganda ve dayatmaya dur denmesi. Tehlikenin farkında mıyız? Okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklar çizgi filmler üzerinden hedef alınıyor. Gençlerimizin zihinleri dizilerdeki LGBT Propagandası ile bulandırılıyor. Moda dünyası cinsiyetsizlik propagandası yapıyor. 10 yaşında cinsiyeti değiştirilmiş çocuk mankenler podyumlara çıkarılıyor. Daha 10 yaşında! 10 yaşında ama cinsiyet değiştirmiş. Bu dayatmacılar; 10 yaşındaki çocuğun cinsiyetinin değiştirilmesini normal buluyor, ama pişman olup tedavi olmak isteyenlerin tedavi edilmesi kabul edilemez diyorlar. Vahametin farkında mıyız?  Doktorlar, psikologlar tedavi uygulamamaları için dayatmaya maruz kalıyorlar. Akademik dünyadan dışlanmakla tehdit ediliyorlar. Bu dayatmaya boyun eğmeyen bilim adamları da var çok şükür. Onlar sayesinde pek çok gencimiz bu tehditten kurtuldu. Bilim adamlarını da bu dayatmadan kurtarmak zorundayız. Sanatçıları, sporcuları bu dayatmadan kurtarmak zorundayız. Çünkü onlar topluma örnek olacak kişiler ve bu konuda baskı altındalar.  Dijital platformlarda eşcinsellik propagandası yapılmayan içerik neredeyse yok. Sosyal medyada LGBT içerikleri teşvik ediliyor, bizlerin aile hassasiyeti sansürleniyor. Sanat dünyasında, spor dünyasında eşcinsellik propagandası üzerinden prim yapanlardan geçilmiyor.   Herkes bu süreçte, sosyal medyanın sansürcü, dayatmacı yüzünü gördü. Bu dijital faşizme boyun eğmeyeceğiz. Sözde “özgürlük” paravanı arkasına saklanan sansürcüler insanları kandıramayacak.”

“DEVLET GEREKLİ TEDBİRLERİ ALSIN”

STK’lar olarak taleplerinin çok net olduğuna vurgu yapan Timurağaoğlu, “Talebimiz Anayasamızın gereği. Talebimiz; toplumun temeli olan ailenin ve en önemlisi çocuklarımızın, LGBT Propaganda ve Dayatmasından korunması için devletimizin gerekli tedbirleri alması.  Bugün buraya gelerek hassasiyetini ortaya koyan, buraya gelemese de destek veren, dua eden herkese müteşekkiriz. Tekrar ifade etmek isterim ki; bugün burada farklı görüşlerden insanlar aynı hassasiyetle bir araya geldi. Aile bizim ortak paydamız. Çocuklarımız için buradayız.  İlgili tüm bakanlıkları, kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütlerini, medya organlarını, eğitimci ve sanatçıları bu tür sapkın yaşam tarzlarını özellikle gençlere makul bir cinsel tercih olarak dayatarak legal hale getirmeye çalışan anlayışı lanetlemeye ve engellemeye davet ediyoruz.”diye konuştu.

Yapılan açıklamadan sonra Artuklu ilçe müftüsü Abdullah Işık aile üzerine yaptığı duadan sonra toplanan kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.