Son Dakika Haberler

(VİDEOLU) Denizi olmayan şehirdeki gençler, yaptıkları denizaltı ile finale kaldılar

Okunma : 12 views Yorum Yap

Mardin’de Gençlik Merkezi Bilişim İnovasyon Atölyesinde gençler, tasarladıkları insansız su altı aracıyla TEKNOFEST 2023 finallerinde yarışacaklar.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi Bilişim İnovasyon Atölyesinde, gençlere yönelik 7 alanda eğitim veriyor. Merkezde python, bilişim devre tasarlama, web yazılım uzmanlığı, yapay zeka, teknokolik, temel bilgisayar, donanım teknik servisleri kursları veriliyor.

Bilişim İnovasyon Atölyesinde temel seviyeden başlayan eğitimler web sitesi geliştirme, yazılımcı programlama dili kullanarak yazılım, otomasyon ve projeler gerçekleştirme seviyesine kadar çıkılıyor.

Atölyede 3D modelleme, yapay zeka ve haberleşme teknolojileri dersleri alan öğrenciler, denizi olmayan şehirde insansız su altı aracı tasarladılar. Bilişim İnovasyon Atölyesi öğrencileri, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında ürettikleri su altı sistemleri aracıyla İstanbul’da 26-29 Nisan’da gerçekleştirilecek finalde birincilik için yarışacak.

Sızdırmazlık ve hareket kabiliyeti testleri başarıyla tamamlayan öğrenciler, İstanbul’da düzenlenecek olan yarışmada başarı elde etme hedefiyle finale katılmak üzere İstanbul’a doğru yolculuğa çıktılar.

Öğrencileri uğurlamak üzere kendilerini ziyaret eden Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, öğrencilere başarılar diledi.

Öğrencilerden Ali Güneş, ortalama bir yılda tamamladıkları aracın, mekanik, elektronik ve yazılım tasarımı olmak üzere üç yapım süreci olduğunu anlattı. TEKNOFEST yarışmasında şampiyon olacaklarına inandığını anlatan Güneş, “Aracımız parkur aracı. TEKNOFEST’in hazırladığı parkuru yapabilecek şekilde tasarlandı. Onun haricinde insansız su altı araçları pek çok görevde kullanılabilir. Hedefimiz Mardin’e ilk defa bir şampiyon kupası kazandırmak.” diye konuştu.

Net ile google arama motorlarında bulunur olmak için hemen firmanızı ekleyin müşteri potansiyelinizi arttırın. Action oplevelse i frederikshavn ? se de bedste action oplevelser i frederikshavn. De beste sunweb kefalonia last minute deals.