Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de okul müdürünün öldürülmesine tepki

Mardin’de öğretmenler, İstanbul’da özel bir lisenin müdürü İbrahim Oktugan’ın, öğrencisinin silahlı saldırısıyla öldürülmesini protesto etti.

Mardin’de öğretmenler, İstanbul'da özel

Memur Sen ve Eğitim Bir-Sen öncülüğünde Mardin merkez Artuklu ilçesindeki 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler parkında bir araya gelen öğretmen ve idareciler, slogan atarak eğitimcilere karşı yapılan şiddeti kınadı.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Siirt Şube Başkanı Abdulselam Demir, tüm eğitim çalışanlarına, kamu görevlilerine yönelen şiddeti lanetlediklerini söyledi.

Bugüne kadar kamu görevlilerine yönelik gerçekleştirilen tüm şiddet olaylarında tepkimizi en sert şekilde ortaya koyduklarını aktaran Demir, şunları söyledi:

“Son birkaç yılda yaşanan hadiselere bakıldığında görülecektir ki, şiddet olayları münferit eylemler olmaktan çıkmış, ne yazık ki yaygın bir toplumsal sorun hâline gelmiş; eğitim ve öğretim hizmetlerinin yürütülmesini sekteye uğratacak boyuta ulaşmıştır. Bugün yaşadığımız acılar, dünün ihmal ve umursamazlığının neticesidir. Yarın yaşanmasını istemediğimiz acılar da bugünkü ilgisizliğin sonucu olmamalıdır. Şiddetin, eğitimi tehdit eder boyuta ulaşması, geleceğimizi tehlikeye sokacak boyuta varması, acil ve köklü çözüm bulmayı zaruri hale getirmektedir.”