Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de 5 gün boyunca elektrikler kesilecek

Mardin’in Artuklu, Kızıltepe, Nusaybin,

Mardin’in Artuklu, Kızıltepe, Nusaybin, Yeşilli, Mazıdağı ve Savur ilçelerine bağlı onlarca mahalleye 18, 19, 20, 22 ve 23 Ağustos tarihlerinde elektrik verilmeyeceği açıklandı.

Dicle Elektrik, Mardin’de kesintilerine devam ediyor. Elektrik şirketi Kızıltepe, Artuklu, Yeşilli, Nusaybin, Mazıdağı ve Savur ilçelerinde 5 gün boyunca 09.00 ile 17.00 saatleri arasında elektrik kesintileri uygulanacağını duyurdu. Kesintilerin 18, 19, 20, 22 ve 23 Ağustos tarihlerinde yapılacağı duyuruldu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kızıltepe 380 kV Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F2 Başak ve 1716 Halkalı Fiderleri ve Dikmen-2 Trafo Merkezi barası İle İrtibatlı FIO Dikmen ve F9 Ulaşlı fiderIerİ üzerinde bulunan trafolarda özel müşteriler ekipleri tarafınca yapılacak olan çalışmalar nedeniyle 18.08.2023 günleri 08:00-18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır, Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden: Akalın, Akyazı, Akyüz, Alakuş, Alemdar, Altıntoprak, Arıtepe, Aslanlı, Barış, Başak, Bektaş, Belli, Büyükdere, Büyüktcpe, Cantaşı, Çakır, Çanaklı Demirci, Demirkapı, Dikmen, Dora, Gümüşdere, Güneştepe, Günlüce, Hakverdi, Halkalı, Işıklar, İkizler, İnandı, İpek, Karakuyu, Katarlı, Kengerli, Konuklu, Köprübaşı, Ortaköy, Sanayi, Sandıklı, Sarıca, Timurçiftliği, Ulaşlı, Ülker, Yayıklı, Yolaldı, Yolüstü, Yoncalı, Yumurcak, Yolözü Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Kızıltepe 380 kV Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F 1 5 Araköy fideri üzerinde bulunan trafolarda özel müşteriler tarafınca yapılacak olan çalışmalar nedeniyle 19.08.2023 günü 09:00-18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Akziyaret, Akça, Araköy, Dörtyol, Hacıhasan, Hakverdi, Kalaycık, Karakulak, Kılduman, Sürekli, Tuzluca, Yamanlar, Yaylım, Yeşilköy ve Çitlibağ Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Kızıltepe 380 kV Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F4 Akdoğan fideri üzerinde bulunan trafolarda özel müşteriler ekipleri tarafınca yapılacak olan çalışmalar nedeniyle 19.08.2023 günü 09:00-18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Akziyaret, Büyükdere, Demirci, Demirler, Dora, Dunaysır, Eroğlu, Erikli, Esenli, Hocaköy, Kahraman, Karakuyu, Kılduman, Koçlu, Timurçiftliği, Ulaşlı, Çakır, Çanaklı ve Çaybaşı Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Dikmen-2 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F9 Ulaşlı fideri üzerinde bulunan trafolarda özel müşteriler ekipleri tarafınca yapılacak olan çalışmalar nedeniyle 19.08.2023 günü 09:00-18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Belli, Büyükdere, Demirkapı, Dora, Köprübaşı, Ortaköy, Sarıca, Timurçiftliği, Ulaşlı, Yolaldl, Yoncalı, Yurtözü, Çakır, Ülker, İnandı Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Mardin-l Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F3 Akıncı fideri üzerinde bulunan trafolarda özel müşteriler ekipleri tarafınca yapılacak olan çalışmalar nedeniyle 18.08.2023 günü 09:00-17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Artuklu İlçesinden; Akıncı, Alakuş, Aıpatepe, Buğday, Dibektaş, Hüyüklü, Karademir, Kuyulu, Küçükköy, Nur (Akıncı), Ortaköy, Yukarıaydınll, Yukarıhatunlu, Çalışlı, Çatak, Çıplaktcpc, Çukuryurt Mahalleleri ve Yeşilli İlçesinden; Zeytinli Mahallesi elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Mardin-I Trafo Merkezi barası ile irtibatlı Fİ Ortaköy fideri üzerinde bulunan trafolarda özel müşteriler ekipleri tarafınca yapılacak olan çalışmalar nedeniyle 20.08.2023 günü 09:00-17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Artuklu İlçesinden; Alımlı, Boztepe, Eryeri, Gökçe, Göllü, Hatunlu, Kumlu, Ortaköy, Sakalar, Yaylı, Yolbaşl, Yukarıhatunlu, Çiftlikköy mahalleleri ve Yeşilli ilçesinden; Kütüklü, Ovaköy, Zeytinli mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Mardin-I Trafo Merkezi barası İle irtibatlı F4 Sulak fideri üzerinde bulunan trafolarda özel müşteriler ekipleri tarafınca yapılacak olan çahşmalar nedeniyle 22.08.2023 günü 09:00-17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Artuklu İlçesinden: Ahmetli, Ambar, Aytepe, Aşağıyeniköy, Dara, Düzlük, Esentepe, Güneyli, Saraçoğlu, Sulak, Tandır, Tilkitepe, Yardere, Yenice, Yeniköy, Yukarıyeniköy Mahalleleri; Nusaybin İlçesinden:Yandere Mahallesi; Ömerli İlçesinden: Sulakdere ve Yeşilli İlçesinden: Alıçlı Mahallesi elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Etifosfat Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F4 TRT Çmar fideri üzerinde bulunan trafolarda özel müşteriler ekipleri tarafınca yapılacak olan çalışmalar nedeniyle 22.08.2023 günü 09:00-18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Mazıdağı İlçesinden; Karaalanı, Gürgöze, Ömürlü, Arıköy, Ortaklı, Yukarı Konak, Yeşilköy, Duraklı, Kebapçı, Derecik, Aksu, Tarlacık, Kemerli, Bahçecik, Şenyuva, Engin, Dikyamaç, Yaprak Başı ve Düzova Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Etifosfat Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F2 Mazıdağı Köyler fideri üzerinde bulunan trafolarda özel müşteriler ekipleri tarafınca yapılacak olan çalışmalar nedeniyle 22.08.2023 günü 09:00-18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Mazıdağı İlçesinden; Kocakent, Bahçecik, Şenyuva, Engin, Dikyamaç, Yetkinler, Yücebağ, Karataş, Arısu, Balpmar, Gümüşyuva, Sakızlı, Üçkuyu, Burç, Göktaş, Akıncılar, Şerefli, Meşeli, Yazçiçeği, Atalar, Evciler, Konur, Meşeli, Sağmal, Yalınağaç, Çayönü ve İkisu Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Mardin-2 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F3 Sultanköy fideri üzerinde bulunan trafolarda özel müşteriler ekipleri tarafınca yapılacak olan çalışmalar nedeniyle 23,08.2023 günü 09:00-17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Artuklu İlçesinden: Sultanköy, Eroğlu, Ya lacık, Yayla, Özlüce, Elmabahçe, Yüce, Bağlıca, Gürağaç, Nur, Yaylabaşl, Akbağ, Aran mahalleleri; Mazıdağı İlçesinden: Aşağıocak, Kışlak, Bilge, Işıkyaka, Atlıca, Erdall, Yukarıocak, Aykut, Çankaya mahalleleri ve Savur İlçesinden: Yeşilalan, Pınardere, Köprülü, Safa, Kaplan, Durusu elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Dikmen-2 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F12 Alakuş, F6 Taşlıca, F7 Konuklu ve F13 Ofis fiderleri üzerinde bulunan trafolarda özel müşteriler ekipleri tarafınca yapılacak olan çalışmalar nedeniyle 23.08.2023 günü 09:0018:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Alakuş, Yamaç,Belli, Bozhöyük, Büyükdere, Çakır, Demirkapı, Dikmen, Dora, Harmandiizü, İnandı, Kayapınar, Kaynarca, Kırkkuyu, Konuklu, Köprübaşı, Küplüce, Ortaköy, Otluk, Sarıca, Tıraşlı, Timurçiftliği, Ulaşlı, Yolaldl, Yoncalı ve Yurtözü Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.”

Lunabet güncel giriş.