Son Dakika Haberler

Mardin Umut Kervanı Eylül ayında Afrika’da 4 su kuyusu açtı

Mardin Umut Kervanı Eylül ayında Afrika’da 4 su kuyusu açtı
Okunma : 35 views Yorum Yap

Mardin Umut Kervanı, Eylül ayında gerçekleştirdikleri faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Mardin Umut Kervanı Başkanı Fatih Akman,  Artuklu merkez ve köylerinde ikamet eden 601 yerli ve mülteci aileye bu ay farklı yardım paketlerini ulaştırdıklarını söyledi.

Akman, bunlardan toplamda 41 aileye kırmızı et paketi, 230 aileye giyim paketi, 30 aileye ev eşyası ve 300 aileye ekmek paketi yardımında bulunduklarını belirtti.

Akman, yurt dışında yapılan çalışmalarla ilgili, “Yurt dışı çalışmaları çerçevesinde Umut Kervanı Vakfı aracılığıyla da farklı coğrafyalarda hayırseverlerimizin katkılarıyla Eylül ayında 4 adet su kuyusu açtırdık. Yine Afrika’da 100 kişiye mevlid yemeği verdik” dedi.

Akman, sözlerini hayırseverlere teşekkür ederek tamamladı:

“Hayırsever kardeşlerimizin bize ulaştırdığı 61 bin 920 TL değerindeki ayni ve nakdi bağışı 701 muhtaç ve yetim aileye ulaştırmanın sevincini sizinle paylaşmak istedik. Bu vesileyle bir kez daha katkılarından dolayı hayırsever kardeşlerimizden razı olsun.”

Lakin üniversitelerin besyo bölümünden yetkili olan zevat fitness eğitmeni olarak henüz basitçe iş bulabilmektedir. Fiyata göre sırala : düşükten yükseğe. Zonguldakta köşebent bahçe direği.