Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe’de ‘Haybulans’ sokakta yaşayan evsiz hayvanların hizmetinde

Kızıltepe Belediyesince faaliyete geçirilen

Kızıltepe Belediyesince faaliyete geçirilen Hayvan Ambulansı  “HAYBULANS” sokakta yaşayan evsiz hayvanların imdadına koşmaya devam ediyor.

Mardin’in Kızıltepe ilçe belediyesi tarafından sokaktaki can dostların tedavilerinde ve acil müdahalede kullanılan Haybulansı geçtiğimiz aylarda hizmete koymuştu.

O günden bu yana vatandaşların ihbarı üzerine sokaktaki hayvanların imdadına koşan Haybulans, olay yerinde ilk müdahaleleri yaptıktan sonra çaresiz hayvanları hayvan hastanesine yetiştiriyor.

Kızıltepe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların ihbarı üzerine yaralı olan bir köpek yavrusunun imdadına koştu. Ekipler, köpeği alarak hayvan hastanesine götürüp tedavi altına aldı.

Sokakta yaşayan evsiz hayvanların imdadına yetiştiklerini ifade eden Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, vatandaşların yaralı ve hasta hayvanları gördüğü anda  “153” nolu numaradan aramalarını istedi.

Öte yandan bittiğinde 30 bin metrekare alan üzerinde sokaktaki birçok hayvanına hizmet verecek olan Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezinin yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Claro box tv.