Son Dakika Haberler

Kızıltepe’de “Dünya Kudüs Günü” açıklaması

Kızıltepe’de “Dünya Kudüs Günü” açıklaması
Okunma : 39 views Yorum Yap

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, Dünya Kudüs Günü dolayısıyla bir araya gelen vatandaşlar, İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarını protesto etti.

Kızıltepe Peygamber Sevdalıları Vakfı, cuma namazı sonrası Kenan Kösen Camii önünde Dünya Kudüs Günü dolayısıyla İsrail’in, Mescid-i Aksa ile Gazze’ye yönelik saldırılarını kınayan bir basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını vakıf adına Yusuf Oktay okudu. Oktay, “Dünya Kudüs Günü” münasebetiyle bir araya geldiklerini hatırlattı. Oktay, “Kudüs işgal altındayken, Mescid–i Aksa Siyonist barbarlar tarafından fiili saldırılara uğrarken, bu mukaddes beldenin ve İslam’ın ilk kıblesinin özgürlüğe kavuşması için buluşmaya, sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. Bu işgal sürecinin çok da uzun süremeyeceğine, İslam ümmetinin özgür Kudüs’te toplanacağı günün yakın olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Bu sadece Filistinli Müslümanların omuzlarına yüklenecek bir mücadele olmadığını belirten Oktay, konuşmasına şöyle devam etti: “Filistin’de hemen her gün şehid haberleri gelmekte ve Mescid–i Aksa saldırıya uğramaktadır. Baskı ve alıkoymalar artmakta, işgal zindanlarındaki Müslümanlar her türlü zulmü görmektedir. Yüzlerce kadın ve çocuğun zindanlarda olduğu Filistin’de, Müslüman kardeşlerimiz ümmetin duasının yanında fiili desteğini de beklemektedir. İslam coğrafyasında var olan sorunları sonlandırmak, ihtilafları ortadan kaldırmak, birliğimizi sağlamak, Müslümanları aziz, kâfirleri ve münafıkları zelil kılmak hepimiz adına büyük bir sorumluluktur. Burada en büyük sorumluluk İslam ülkelerini idare edenlere düşmektedir. Kudüs’te akan her bir damla kanın hesabı hepimizin defterine yazılmaktadır.”

Hvad er tandemspring hos dropzone denmark ?. Goedkope last minute albufeira sunweb – de beste deals voor jou. 4 days tanzania camping safari.