Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe YKS Sınav Koordinasyon Kurulu toplandı

Kızıltepe’de 2022 YKS Sınav

Kızıltepe’de 2022 YKS Sınav Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

18-19 Haziran 2022 Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavı için, Kaymakam/Belediye Başkan V. Hüseyin Çam başkanlığında 2022 YKS Sınav Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya; Kaymakam Refiki Osman Sarı, ÖSYM İl Temsilcisi ve ilgili kurum amirleri katıldı. Belediyede gerçekleşen toplantıda; güvenlik tedbirleri ile sınav öncesinde, sınav gününde ve sınav sonrasında yapılacak çalışmalara ilişkin gündem maddeleri görüşülerek, alınacak tedbirler ve uyulması gereken hususlar değerlendirildi.

Üniversite Sınavının ilk ayağı olan TYT ‘de ilçemizde 11 bin 814 aday, ikinci ayağı olan AYT sınavına ise 9 bin 338 aday katılacak. Sınava girecek olan adaylara araç desteği de sağlanacak. Kızıltepe’de ikamet edip ilçe dışında sınava girecek olan adaylar sınav günü saat 7’de ilçe otogarından alınarak sınav noktalarına ulaştırılacak.

Toplantıda konuşan Çam: “İlçemizde huzurlu ve güvenli bir sınav ortamının oluşturulması hususunda tüm kurumlarımız koordineli bir şekilde hareket edecek. Sınav sabahı kimlik belgesi hususunda problem yaşayabilecek adaylarımız için İlçe Nüfus Müdürlüğümüz  hafta sonu mesai yapacak. Kimliğini kaybeden adaylar İlçe Nüfus Müdürlüğümüzden geçici olarak kimlik belgesi alabilecekler. Ayrıca trafik polislerimiz her iki günde trafikte oluşabilecek aksaklıklara karşı görev başında yer alacaklar. Tüm ilgili kurumlarımız ile birlikte gerekli tüm tedbirleri aldık. Sınava girecek olan bütün adaylara başarılar diliyorum” dedi.