Son Dakika Haberler

Kızıltepe Spor Kompleksi’nin imza töreni gerçekleştirildi

Kızıltepe Spor Kompleksi’nin imza töreni gerçekleştirildi
Okunma : 53 views Yorum Yap

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ve Kızıltepe Belediyesi’nin ortaklaşa projelendirip ihalesinin gerçekleştirildiği Kızıltepe Spor Kompleksi’nin imza töreni gerçekleştirildi.  

Törene; Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin, kurum amirleri ve basın mensupları katıldı.

İmza töreninde Kaymakam Çam, Kızıltepe Spor Kompleksi hakkında bilgiler verdi. Çam, “Futbol sahası, antrenman sahası,  yüzme havuzu, tenis kortları, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolu, kapalı spor salonu ve gençlik merkezinin bulunduğu 84 bin metre kare alanın hem tam anlamıyla kullanılabilmesi hem de çeşitlendirilerek vatandaşlarımızın hizmetine sunulabilmesi için bir proje yaptık. Bu alanda hem mevcut alanlarımızın onarımlarını gerçekleştirilmesi hem de yeni alanların yapılabilmesiyle ilgili proje çalışmalarını gerçekleştirdik. Kızıltepe Spor Kompleksi projemizin yaklaşık maliyeti 23 milyon 226 bin.

Kızıltepe Spor Kompleksi içerisinde kapalı spor salonu, bugün itibariyle bölgemizin en büyük çocuk parkı, yüzme havuzu, koşu ve bisiklet yolları, futbol ile ilgili 3 tane saha, basketbol ve tenis sahaları yer almakta. Gelecek yılın sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz. 7’den 77’ye her vatandaşımızın kullanabileceği ailelerin çocuklarını kaliteli zaman geçirebilmeleri için güvenle getireceği bir yer olacak” dedi.

Kaymakam Çam’dan yeni müjdeler

Çam, yapılan çalışmalarla Kızıltepe’nin artık spor ile anılacağının altını çizdi. Yeni Kızıltepe Spor ile bunun önünün açıldığını belirten Çam, “İlçeye yapılacak olan yatırımlar ile sportif yatırımlar ile Kızıltepe yepyeni çalışmalarla anılacak” dedi.

Çam, ilçeye yapılacak yeni projelerin de müjdesini verdi. Kızıltepe Spor Kompleksinin dışında yeni 2 bin 500 kişilik kapalı spor salonu, gençlik merkezi, yarı olimpik havuz ve spor lisesine yeni bir kapalı spor salonu yapılacağının müjdesini de verdi.

İlçeye kazandırılacak yeni Gençlik Merkezi, Ersoylu Mahallesi Furkan Doğan İmam Hatip Lisesi yanında yer alan 3 dönümlük hazine arazisine inşa edilecek. Tüm bu çalışmalar ile gençleri sporla buluşturmaya hazırlanan Kızıltepe’de çalışmalar sürüyor.

Çam, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’a, Milletvekilleri Sayın Cengiz Demirkaya ile Şehmus Dinçel’e, Gençlik ve Spor Bakanlığı bürokratlarına, kurum amirlerimize, tüm paydaşlarımıza ve emeği geçen tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

5 fantastic sights in the falkland islands !. Sunweb valencia last minute – de beste deals van het moment. Last minute hotel deals.