Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe Eğitim Çalıştayı sona erdi

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam ve Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde ilçede görev yapan öğretmenlere yönelik düzenlenen “Eğitim Çalıştayı” sona erdi.

Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapılan ve 3 gün devam eden çalıştayın kapanış oturumuna Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bilen, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Kapanış programında konuşan Kaymakam Çam, katılımcıları selamladıktan sonra, Kızıltepe’nin genç nüfusa sahip olduğunu ve öğrenci potansiyeli bakımından Türkiye’nin en nadide ilçelerinden biri olduğunu söyledi.

İlçedeki en önemli yatırımın insana, öğrenciye yapılan yatırımlar olduğunu kaydeden Çam, Kızıltepe’ye atanmış değil adanmış öğretmenlere ve idarecilere ihtiyacının olduğunu dile getirdi.

Kaymakam Çam, “5 bine yakın öğretmen, 250’nin üzerinde eğitim kurumu ve 90 bine yakın öğrenci sayımızla devasa bir eğitim camiaya sahibiz. Bu camiayı harekete geçirebilmek geleceğin Türkiye’sine çok büyük hizmetler yapmak anlamına geliyor. Bu yüzden harekete geçelim ve geleceğin Türkiye’sini birlikte inşa edelim. Çalıştaya katılan çok kıymetli hocalarıma, il-ilçe milli eğitim müdürlerime ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Çalıştayda, Prof. Dr. Fatih Çetinkaya, Prof. Dr. Ayfer Şahin, Prof. Dr. Erol Duran, Prof. Dr. Kasım Yıldırım, Prof. Dr. Fatih Çetinkaya, Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Demirhan ve Doç. Dr. Cüneyt Akar, birer sunum yaptılar.

Program, hediye takdiminin ardından sona erdi.