Son Dakika Haberler

Ğurs köylerinde uygulanan karantina kardırıldı

Ğurs köylerinde uygulanan karantina kardırıldı
Okunma : 18 views Yorum Yap

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Ğurs köylerine bağlı 9 mahallede Coronavirus tedbirleri kapsamında alınan karantina uygulanması, risk durumunun iyiye gitmesi üzerine bu sabah saat 08.00 itibarı ile kaldırıldı.

Edinilen bilgilere göre; risk durumunun ortadan kalkması üzerine bu sabah saat 08.00’den itibaren karantina kararının kaldırılması kararı alındı.

Alınan kararın tamamen risk durumuna göre değerlendirildiği ve yaşanan gelişmelere göre daha erken kaldırıldığı gibi uzatılabildiği belirtilirken, geçtiğimiz günlerde ilçeye bağlı 4 kısal mahallede uygulanan 10 günlük karantina kararının da 3 gün sonra kaldırıldığı belirlendi.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam başkanlığında 13 Eylül tarihinde gerçekleştiren ilçe hıfzıssıhha kurulu olağanüstü toplantısında, Halk Sağlığının Korunması ve başta COVID-19 olarak bulaşıcı hastalıkların yayılmasının engellenmesi amacı ile ilçe kırsalında yer alan ve Ğurs vadisinde bulunan 9 mahallede; Yüceli (Ğursa Nave), Yedikardeş (Haftehuva), Erdem (Meşkina), Soğanlı (Ğubas), Uluköy (Günde Izer), Ayaz (Çelebiya), Tuzla (Babına), Karaman (Hamziyan) ve Alipaşa’sa 13.09.2021 tarihinde saat 17.00’den itibaren 10 gün süre ile karantina uygulanması kararı alınmıştı.

Leigh on sea hair care center. Burada çoğu kez tekniker ya da elektronik beyin davranışletmeni kadrosuna girerek çkırmızıışma imkânı vardır. Gömlekli Şort takım.