Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ekmek zammını gözden geçirin!

Hububat Ticaret Merkezi Başkanı

Hububat Ticaret Merkezi Başkanı Şerif Öter, yetkililere çağrıda bulunarak, “Son ekmek zammını gözden geçirin” dedi.

Kızıltepe Zahireciler ve Hububat Ticaret Merkezi Başkanı Mehmet Şerif Öter, ekmek zammını ilişkin açıklamalarda bulundu.

Öter, açıklamasında, “Hammaddesi buğday olan,  un, ekmek, makarna, bulgur, irmik, pasta vb. ürünlerin fiyatları yükselmeye devam ediyor. Geçen hafta bir kez daha ekmeğe yüzde yirmi zam yapıldı. Geçen sene bu vakitlerde ekmek 6-7 liralardaydı bu gün ekmek 12 lira bir senede tam iki kat. Gerekçe ise yüksek enflasyon, hayat pahalılığı vb. Oysa buğday geçen seneki fiyatlarda tutuluyor, baskılanıyor, bunun sebebi, gerekçesi ise fakir, fukaranın temel gıdası olan ekmeğin fiyatı yükselmesin diye ama ne yazık ki ekmek ve diğer temel gıda ürünleri zamlanmaya, yükselmeye devam ediyor.

Yüksek enflasyon, pahalılık her kesimi etkiliyorsa zam yapma hakkı veriyorsa! Geçen sene Kg. 7-8 Lira olan ve hala aynı fiyatlarda baskılanan, tutulan ekmeklik buğday üreticisi cefakâr çiftçiyi Enflasyon, pahalılık etkilemiyor mu? Fırıncı, gıda üreticisi, marketçi istediği zaman, istediği oranlarda zam yapma hakkı oluyorsa buğday üreticisinin de zam yapma hakkı yok mu?

Sayın yetkililere çağrıda bulunuyorum, bir zahmet çiftçilerin üretim maliyetini de hesaplayıverin ve son ekmek zammını gözden geçirin, ya ekmek zamlarını durdurun veya buğday fiyatları üzerindeki baskıyı kaldırın.”