Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Derik Halhalı Zeytinyağı” coğrafi işaret olarak tescillendi

Kızıltepe Ticaret Borsasının Coğrafi

Kızıltepe Ticaret Borsasının Coğrafi İşaret Tescil Atağı sonucu “Derik Halhalı Zeytinyağı” Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Coğrafi İşaret Tescil Belgesi verilerek tescillendi.

Kızıltepe Ticaret Borsası tarafından başvurusu yapılan ve Dicle Kalkınma Ajansı tarafından Desteklenen ve Teknik Destek verilen “Derik Halhalı Zeytinyağı” Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Coğrafi İşaret Tescil Belgesi verilerek tescillendi.

Alınan bu tescillerin esnafımız ve Mardin Derik ilçemiz için çok önemli olduğunun altını çizen Kızıltepe Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin, “Bölgemizin marka değerini arttırma yönünde geleneksel ürünlerimize sahip çıkarak coğrafi işaret konusundaki çalışmalarımıza ağırlık verdik” dedi.

Şahin, Kızıltepe Ticaret Borsası olarak bu konuda öncülük yapmaya devam edeceğini belirterek, “Coğrafi işaret alınmasıyla birlikte, Derik Halhalı Zeytinyağının yurtiçi ve yurtdışında tanınırlığının artması sağlanacak. Ürünlerin piyasada daha rekabetçi bir konuma gelerek daha çok tercih edilmesi sağlanarak ticari potansiyeli artacak ve üreticimiz, esnaf ve ticaret erbabı insanımız daha çok kazanacaktır. Borsa olarak yapmış olduğumuz Coğrafi İşaret çalışmalarında gerek teknik destek gerekse gönülden destek olan Dicle Kalkınma Ajansına, Ajans Uzmanı Fatih Akgül’e, Mardin Artuklu Üniversitesine ve Dr. Öğretim Üyesi Aziz Korkmaz’a üstün hizmetlerinden dolayı teşekkür etmek isterim” dedi.