Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Depremzede çocuklardan Mardin Artuklu Üniversitesine anlamlı teşekkür ziyareti

Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve

Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve on bir şehirde yıkımlara neden olan depremin ardından bölgeden ülkemizin farklı illerine yoğun bir göç yaşandı.

Depremin etkilediği illerden Mardin’e de yoğun bir göç oldu. Depremin oluşturduğu yıkımdan ve olumsuz etkilerden uzaklaşmak için Mardin’e gelen aileler kendileri için hazırlanan konaklama yerlerine yerleştirildi.

Mardin Artuklu Üniversitesi de depremzede ailelere ve çocuklarına yönelik etkinliklerini ve destek çalışmalarını sürdürüyor.

Deprem çocukları, sevgilerini belirttikleri tişörtü Rektör’e hediye ettiler

Deprem sonrası aileleriyle birlikte Mardin’de misafir edilen çocuklar, ilk günden itibaren depremin yaralarını sarmak amacıyla çalışmalar yapan Mardin Artuklu Üniversitesine  teşekkür etmek üzere tek tek isimlerini yazıp imzaladıkları tişörtü Rektör Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’a hediye ettiler.

Çocuklar tişörtün üzerine ayrıca sevgilerini ifade eden resim ve şekiller de çizdiler.

11 ilde yaşanan ama bütün ülkeyi derinden etkileyen depremin yaydığı acının odağında çocukların olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, ilk günden itibaren depremin en çok etkilediği çocuklarımız başta olmak üzere destek çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Özcoşar: Çocukların samimi duygularını işledikleri bu tişört çalışmalarımızın amacına ulaşmakta olduğunu gösteriyor

O acıyı doğrudan yaşayan çocukların hazırladıkları ve kendisine verdikleri bu hediyenin bir teşekkürden çok daha derin anlamlar içerdiğini sözlerine ekleyen Özcoşar, çocukların içlerinden gelerek gösterdikleri bu davranışın üniversite olarak gerçekleştirdiği çalışmaların amacına ulaşmakta olduğunu ve hayatlara dokunulmakta olduğunu gösterdiğini söyledi.

Özcoşar, bu anlamlı ve duygulandıran davranışlarından dolayı asıl biz bu çocuklarımıza çok teşekkür ediyoruz diyerek sözlerini bitirdi.