Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BİR BAŞARI HİKÂYESİNİN ADI: ARTUKBEY KAHVE

“Türkiye’nin tadı ve kokusu

“Türkiye’nin tadı ve kokusu olmaya geldik” sloganıyla Mardin’den yola çıkan Artukbey Kahve, bugün yurtiçi ve yurtdışında açtığı 80’den fazla şube ile gerçek bir başarı hikâyesi yazdı.

2000 yılından bu yana markalaşma yolunda hızlı adımlarla zirveye doğru ilerleyen firma, bugün Türkiye’nin dört bir yanında 80’den fazla şube açarak iyi bir çıkış yakaladı.

Dibek kahvesiyle markalaşan, bunun yanı sıra sayısı 600’ü bulan ürün çeşidiyle kahve ve kuruyemiş severler tarafından büyük beğeni toplayan Artukbey Kahve’nin kokusu dünyaya yayılıyor.

Artukbey Kahve Yönetim Kurulu Başkanı Tacettin Yertüm, kuruluş sürecini şöyle anlatıyor:

“1910’dan beri ticaret ile uğraşan bir ailenin 4 kuşak torunlarıyız, Artukbey Kahve olarak 1998 de ilk perakende şubemizi açtık, küçük hayallerle çıktığımız yolda bugün düşlediklerimizin de ötesinde mesafe kat ettiğimizi görüyor ve bundan büyük mutluluk duyuyoruz. İnanç ve çalışma azmiyle desteklenen yenilikçi düşüncelerimiz, bizi çok emek isteyen bu yolculuk sonrası, marka olmanın gururuna eriştirdi. Geriye dönüp baktığımızda, Artukbey Kahve’yi ailemizin yeni bir ferdi olarak görmenin, bugünkü başarımızın altında yatan en önemli nedenlerden biri olduğunu anlıyoruz. Önümüzde daha çok yolumuz var. Ama yürürken bıraktığımız güçlü ayak izleri, bize daha büyük başarıları kazanmak adına güç veriyor. Türkiye’de tüketicilerin gönlünde yer eden Artukbey Kahve’yi Türkiye markası yapmak, daha sonra dünya markaları arasında sağlam bir yer edinerek, Türkiye’nin dışa açılan prestijli markası konumuna getirmek en büyük hayalimiz. Yatırımlarımızı hep bu büyük hedeflerimizi göz önünde bulundurarak yaptık. Güçlü teknolojik alt yapısıyla hizmete açtığımız fabrikamız, yepyeni lezzetleri tüketiciye sunmasını amaçladığımız Ar-Ge departmanımız ve işinin uzmanı geniş kadromuzla şimdi eskisinden daha güçlü ve emin adımlarla hedefe yürüyoruz. Piyasada başarıyı kaliteli ürünleri, çok hesaplı üretmek olarak algılıyor ve hiçbir zaman ‘önce insan’ ilkemizden ödün vermeyeceğimizi, markamıza inanan herkese duyuruyoruz. Artukbey Kahve, geçmişte olduğu gibi yarınlarda da tarihimiz ile özdeşleşmiş bir firma olacaktır.”

“Şubeleşme konusunda sık dokuyup ince eliyoruz”

Büyük hayallerle çıktıkları yolda azimle çalıştıklarını kaydeden Yertüm, özellikle şubeleşme konusunda çok hassas davrandıklarını ve sık dokuyup ince elediklerini söyledi.

Yertüm, “Bayilik anlaşması yaparken, çok titiz ve özenli davranıyoruz. Çünkü tüketicimiz bizim için çok önemli. Müşteri memnuniyetinin en üst seviyede olması için çabalıyoruz. Çalışanlarımızı seçerken, kılı kırk yarıyoruz. Şu an birçok bayilik başvurusu var; hepsiyle uzun toplantılar yapıyor, kararımızı öyle veriyoruz. Hedefimiz sadece Türkiye ile sınırlı kalmayıp Mardin’in dünyaya açılan kapısı olmak. Irak’ta şubelerimizi açtık. Bütün bunların yanı sıra reklam ve ar-ge çalışmalarımızı de ön planda tutuyoruz. Kültür-sanat etkinliklerine vermiş olduğumuz desteklerle, memleketimiz Mardin’e değer katmak için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.” diye konuştu.

Hedef büyük

Irak’ta açtığı şubelerin ardından Almanya ve Amerika’da büyük atılımlar yaparak Avrupa ve Amerika’nın kokusu olacaklarını belirten Yertüm, yapacakları yatırımlarla hayallerinin ötesine geçeceklerini dile getirdi.

“Pandemi sürecinde istihdam oluşturmaya devam ediyoruz”

Yertüm, “Pandemi nedeniyle ülkemizin geçtiği bu zorlu süreçte yatırım yapmaya ve istihdam oluşturmaya tüm gücümüzle devam edeceğiz. Ülkemizde bin ayrı noktada, bin 200 personel ile 40 yıllık hatır köprüleri kurmaya, damaklarda Mardin’in tadını hissettirmeye, Türkiye’nin tadı ve kokusunu hissettirmeye devam edeceğiz. Artukbey’in geniş ve fedakâr ailesi olarak, Artukbey’i taşımadığımız yer, tanıştırmadığımız hiç kimse bırakmayacağız. İnşallah Artukbey markasını bütün dünyaya taşıyıncaya kadar çalışmaya devam diyoruz.” dedi.

“Koşar adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz”

Kadim şehir Mardin’in adını taşıyan bir marka olmanın sorumluluğuyla çalışmalara devam ettiklerinin kaydeden Yertüm, son olarak şunları söyledi:

“Güçlü teknolojik alt yapıyla desteklenen fabrikamızda üretilen ürün şemamız 600 çeşidi aştı. Ar-Ge departmanımız ve işinin uzmanı mimarlarımız, gıda mühendislerimiz, satış ve pazarlama departmanlarımızla şimdi eskisinden çok daha güçlü, koşar adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz.” (Mardin İpekyolu Gazetesi)