Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma’dan Anneler Günü mesajı

AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma Anneler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Katil İsrail 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye düzenlediği saldırılarda 9 binden fazla kadını şehit etti. Ve bunların büyük çoğunluğu anneydi.” dedi.

AK Parti Mardin İl

İl Başkanı Vahap Alma Mesajının devamında, “İlk günden beri dertlerine, acı ve hüzünlerine ortak olduğumuz Filistinli kardeşlerimizin, annelerimizin yaşadığı trajediye sessiz kalan dünya ülkelerine yazıklar olsun. Her an her şeyin olabildiği Filistin’de zulme maruz kalan kardeşlerimizin, annelerimizin yaşadığı travma tedavisi olmayan izler bırakmaktadır. Gazze şeridinde her gün onlarca çocuk annelerini kaybederek sessiz kalan dünyaya biraz daha karanlık bakmak zorunda kalıyor. Güvenin olmadığı, zulüm ve katliamların yaşandığı bir dünyada anne olmanın zorluklarına hepimiz şahit oluyoruz. İsrail’in tam yedi aydır sürdürdüğü saldırıların boyutu her geçen gün artarak devam ediyor. Bu bir savaş değil. Gazzeliler için tam bir yaşam mücadelesidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın birleşmiş milletler dâhil her yerde söylediği savaşın da bir ahlakı, hukuku vardır. Sivillerin hedef alındığı saldırıyı haklı göstererek tek bir neden dahi olamaz.

“Artık çocukların annem diyemediği, anneciğim diye seslenemediği ve o çocuklara sarılan bir annenin olmadığı bir dünyada Anneler Günü’nü kutlayabilmenin farklı bir yanı olması gerektiğini düşünüyorum. Çocuklarını korumanın, yarınlara güvenceyle büyütebilmenin hayalini kuran Gazzeli annelerimizin bağrında yanan kor ateş elbette bir gün sönecektir. Zalimler hak ettikleri cezaya muhakkak çarptırılacaktır. Tüm desteğimiz, dualarımız Gazzeli kardeşlerimiz içindir. Zalimler için yaşasın Cehennem diyor ve bu vesile ile tüm annelerimizin Anneler Gününü kutluyor, ebediyete intikal etmiş annelerimizi rahmet anıyorum.” ifadelerini kullandı.