Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeşilay’da bayrak görev değişimi

Uzun süredir Yeşilay Mardin

Uzun süredir Yeşilay Mardin Şube Başkanlığını yürüten Lütfü Günloğlu, Olağanüstü gerçekleştirilen genel kurul ile görevini Abdullah Songur’a devretti.

Genel kurul gündemi gereği bir konuşma yapan Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, şunları kaydetti:

“10 yılı aşkın bir süreden beri yürütmekte olduğum Yeşilay Mardin Şube başkanlığını Genel merkezimizin tasvipleri ile bırakıyorum. Yeni göreve gelecek arkadaşlarıma şimdiden başarılar diliyorum. Yeşilay benim için vazgeçilmez bir davadır. Ben içinde olsam da olmasam da destek vermeye devam edeceğim. Çünkü Yeşilay hayırların işlendiği bir alandır. Bu hayırda hepimiz yarış halinde olacağız.  Ayrıca şunu da ifade etmek isterim ki Yeşilaycılık sadece sigara içmemek değildir. Aynı zamanda duruş belirlemektir, topyekûn mücadele etmektir. Bu mücadele sadece devletin değil, vatandaş işbirliği ile yapılabilir. Hiç bir kurum tek bir kişi ile ayakta kalamaz. Bir yönetim gider, öbürü gelir, değişir. Ama kurumlar kalıcıdır.”

Genel Kurula misafir olarak katılan Genel Başkanı Mehmet Dinç ise Yeşilay’ın tarihçesini, dünyanın birçok ülkesinde örgütlendiğini, 100 yıl aşkın bir süreden beri bağımlılıklar il mücadelede hem Türkiye’de hem Dünyanın birçok ülkesinde öncülük yaptığını, Mardin Yeşilay Şubesinde meydana gelen değişikliğin hayırlı olmasını diledi.

Tek liste ve açık oylama ile gerçekleşen seçim sonucunda Başkan Abdullah Songur ve Yönetim Kurulu üyeleri görev almışlardır.

Genel Kurul toplantısının sonunda yeni başkan Abdullah Songur, yaptığı uzun ve başarılı görevinden dolayı Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu’na teşekkür plaketi takdim etti.

Genel Kurul toplantısı dilek ve temenniler ile ve çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.

 

Lunabet güncel giriş.