Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızıltepe’de ‘Engelliler Günü’ programı düzenlendi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, belediye

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, belediye ve kaymakamlık işbirliği ile ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla program düzenlendi.

Kızıltepe Belediyesi ve Kızıltepe Kaymakamlığı iş birliğiyle engellilerin moral ve motivasyonlarını yüksek tutmak, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek amacıyla etkinlik düzenlendi.

Solhan Düğün Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Mardin Vali Yardımcısı Abdullah Demirdağ, Kızıltepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Hadi Gökdemir, AK Parti Kızıltepe İlçe Başkanı Bülent Şahin, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve siyasi partilerin temsilcileri ile vatandaşlar ve engelli bireyler katıldı.

Vali Yardımcısı Demirdağ, etkinlikte yaptığı konuşmada, merkez, ilçe ve kırsal mahallelerde ikamet eden özel gereksinimli vatandaşlara sağlık, eğitim, istihdam ve evde bakım gibi temel hizmetlerin sunulmasında önemli mesafeler kat edildiğini ve devlet olarak vatandaşların daha rahat bir yaşam sürdürebilmeleri için bütün imkanlarını seferber ettiklerini, etmeye devam edeceklerini söyledi.

Engellilere akülü tekerlekli sandalye, manuel tekerlekli sandalye gibi araç ve gereç dağıtımı gerçekleştirdi.