Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Suriye sınırının sıfır noktasında yüz yüze eğitim sevinci

Mardin’in Kızıltepe ilçesinin Suriye

Mardin’in Kızıltepe ilçesinin Suriye sınırının sıfır noktasındaki Şenyurt Mahallesinde “İlköğretim Haftası” etkinliği düzenlendi.

Büyük bir coşkuya sahne olan etkinliğe katılan Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, yapımı tamamlanan Şenyurt İlk ve Ortaokulu’nun binasının açılış yaparak hizmete açtı.

Mardin’de yüz yüze eğitim başladı. Kızıltepe ilçesinde sabah saatlerinde velileriyle birlikte okulun yolunu tutan öğrencilerin sevinçleri yüzlerine yansıdı. Öğrenciler, okullarına kavuştukları için mutlu olduklarını ifade ettiler.

Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de “İlköğretim Haftası” vesilesiyle Suriye sınırının sıfır noktasındaki Şenyurt Mahallesinde etkinlik düzenledi.

Etkinliğe Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcısı Sinan Biter,  Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Rışvan Dündar, Kızıltepe Öğretmen Evi Müdürü Nimet Aydoğan ve ilçe protokolü katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlik, günün anlama önemini belirten konuşma, şiirler, müzik dinletisi ile devam etti.

Kaymakam Çam, aşılamanın önemine dikkat çekti

Etkinlikte konuşan Kaymakam Çam, yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni ederek, şunları söyledi:

“İlçemizden 75 binden fazla öğrencimiz eğitim-öğretime başladı. Koronavirüs henüz bitmiş değil, ancak devletimizin bütün birimleri, başta Sağlık ve Milli Eğitim bakanlıklarımız olmak üzere tüm birimlerimiz okullarımızda alınması gereken bütün tedbirleri aldı. Velilerimiz, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, idarecilerimiz ve servisçilerimiz başta olmak üzere sizlerden istirhamımız, belirlenen kurallar dâhilinde eğitimin devam edebilmesi için elimizden gelen gayreti göstermenizdir. Çünkü artık bir gün dahi kaybedecek vaktimiz yok. Aşılama çok önemli, Kızıltepe’de öğretmenlerimizin aşılama oranı yüzde 80’leri aştı. Her bir öğretmenimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Tabi bu oranı yüzde 90’ların üstüne çıkartmamız gerekiyor. Servisçilerimiz de bilinçlendirildi ve aşılama konusunda bir gayret gösteriliyor. Velilerimiz de aşı olma konusunda duyarlı olmalarını bekliyoruz. Eğer el birliği içinde duyarlı olursak bu beladan hem ülke hem millet olarak kurtulacağız inşallah. 2021-2022 eğitim-öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Öğretmenlerimize de başarılar diliyorum. Yavrularımızın da gözlerinden öpüyorum.”

Konuşmanın ardından Kaymakam Çam ve protokol üyelerinin katılımıyla kurdele kesilerek yeni okul binasının açılışı yapıldı. (Mardin İpekyolu Gazetesi)