Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mardin’de “İl Göç Koordinasyon Kurulu” toplantısı yapıldı

Mardin İl Göç Koordinasyon

Mardin İl Göç Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Dara Toplantı salonunda düzenlenen toplantıda, ülkemize sığınan ve belli kurallar çerçevesinde ilimizde misafir edilen göçmenlerin toplumsal uyumu, eğitimi yanı sıra düzensiz göç ile daha etkin mücadele edilmesi amacıyla alınan tedbirler ve koordinasyon gerektiren hususlar detaylı olarak ele alındı.

Vali Demirtaş’ın başkanlığındaki toplantıya; Vali yardımcıları, Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam,  ilçe kaymakamları,  İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Fatih Ahmet Günel ve diğer ilgililer katıldı.

Vali Demirtaş, alınan güvenlik önlemleri ile Suriye’ye sınır komşusu olan Mardin’de düzensiz göçle etkin bir mücadelenin yürütüldüğünü ve geçişlerin ciddi oranda engellendiğini vurguladı.

Mardin’de geçici koruma altında 90 bini aşkın Suriyeli vatandaşın misafir edildiğini belirten Vali Demirtaş, çeşitli sebeplerden dolayı zorunlu olarak evlerini terk eden göçmenlerin tüm ihtiyaçlarının dost komşu ülke olarak karşılanıp en iyi şekilde misafir edildiklerini söyledi.

Toplantı, il genelinde düzenli ve düzensiz göç üzerindeki koordinasyonu ve işbirliğini arttıracak, göç alanındaki proje ve faaliyetlerin değerlendirilmesi ile kurulun bilgilendirmesinin ardından son buldu.