Son Dakika Haberler

Kızıltepe’de 1 milyon TL’lik ziynet eşyası hırsızlığı

Kızıltepe’de 1 milyon TL’lik ziynet eşyası hırsızlığı
Okunma : 252 views Yorum Yap

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bir eve giren 2 kadın, 1 milyon TL değerinde ziynet eşyası çaldı. Hırsız kadınlar, olay yerinden koşar adımlarla kaçarken çevredeki bir işyerinin güvenlik kamerasına yakalandılar. Polis, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Olay, önceki gün Kızıltepe ilçe merkezinde bulunan Atatürk Mahallesi 819 sokakta 19 numaralı iki katlı evde saat:15.00’te yaşandı. Mahalledeki evleri dolaşıp kiralık ev aradıkları belirten 2 kadın, fırsat buldukları evlerde hırsızlık yaptıkları iddia edildi.

‘EVLERE KİRALIK EV BAHANESİYLE GİRİYORLAR’

Gamze Özen’in ikamet ettiği 2 katlı eve de giren kadınlar, 1 milyon TL değerinde ziynet eşyası çaldı. Hırsızlık olayı, 2 çocuk annesi Özen’in üst kattaki kaynanasının evinde olduğu sırada yaşandı. Hırsızlık yaptıkları iddia edilen 2 kadın, evden ayrılırken üst kattan aşağı inen Özen ile karşılaştıkları ve Özen’in durumdan şüphelenerek evini kontrol etmesiyle altınlarının çalındığını fark edip polise haber verdiği öğrenildi.

“POLİS ŞÜPHELİ KADINLARI YAKALAMAK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI’

İhbarla olay yerine gelen polis ekipleri, evde inceleme yapıp, hırsızlığı yapan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. Bu arada iki kadının mahalleden koşar adımlarla ayrılırken çevredeki bir marketin güvenlik kamerasına yandıkları görülürken ev sahibi Gamze Özen, altınları ev almak için biriktirdiklerini belirterek, “Benim eşim İzmir’e çalışmaya gitmişti. Düğün günümüzden ve birikimimizden topladığımız altınları çaldılar. Her şeyimizi, hayallerimizi alıp gittiler. Lütfen bu kadınları bulun” dedi.

‘HAYALLERİMİZİ ÇALDILAR’

Eşinin İzmir’e çalışmaya gittiğini ve tüm birikimlerinin çalındığını belirten Gamze Özen, olayı şöyle anlattı:

“Olay günü saat: 15.00 civarıydı, üst katta oturan kaynanamın evine gittim. Aşağı inerken 2 kadın merdivendeydi, dedim ki ‘ne işiniz var burada’, ‘kiralık ev arıyoruz’ dediler. Durumdan şüphelendim, eve girdim, paralar yerindeydi ama altınlar yerinde değildi. Hepsini çalmışlar. Dışarı çıkıncaya kadar kadınlar kaçmıştı. Benim eşim İzmir’e çalışmaya gitmişti. Düğün günümüzden ve birikimimizden topladığımız altınları çaldılar. Kendimize ev alacaktık, hayallerimiz vardı, ama hayallerimizi çaldılar.”

‘YETKİLİLERE SESLENİYORUM: ÇOK MAĞDURUM, LÜTFEN YARDIMCI OLUN!

Yetkililere seslenen Özen, “Lütfen bu kadınları bulun! Mağdurum, bütün birikimimi ve düğün takılarımı çaldılar. Devletimizin yetkililere sesleniyorum, sayın kaymamıza ve Valimiz Mahmut Demirtaş’a sesleniyorum: Bana yardım edin! Kocam iş için İzmir’e gitti, ev paramızda, hayallerimizdi, her şeyimizi, hayallerimizi alıp gittiler. 2 çocuk ile ortada kaldım. Lütfen yardımcı olun bana, çok mağdurum. Hırsızları ve altınlarımı bulun.” diye konuştu.

(Mehmet Salih KESKİN/KIZILTEPE)

Gebze makinalı Şap uygulaması 05393813827 gebze Şap ustası. İstanbul adalar ahşap tekne yapımcısı. Fiyata göre sırala : düşükten yükseğe.