Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma’nın ‘Kurban Bayramı’ mesajı

AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

AK Parti Mardin İl

İl Başkanı Alma mesajında, “Birliğin, beraberliğin had safhaya ulaştığı, küskünlerin barıştığı, sevgi ve merhametin her anlamda kalplere yerleştiği, akraba ve dostların ziyaret edildiği gün olan Kurban Bayramı’na ulaşmanın kıvancını yaşıyoruz. Bayramlar samimiyetin, kardeşlik duygularının, birlik ve beraberliğin en çok hissedildiği günlerdir. Bayramlar kavuşmaktır, dostluğun pekişmesi, küskünlerin barışmasıdır. Bayramlar, bizleri aynı niyet ve gayeyle ümmet olma şuurunda buluşturan, kardeşlik duygularımızı pekiştiren, bize inanç ve medeniyet değerlerimizi hatırlatan ilahi armağanlardır. Bayramlar bizlere Allah’ın bir nimeti olmasıyla birlikte, kendimizi yenilemenin, manevi iklimi devam ettirmenin başlıca hatırlatıcısıdır.

7 Ekim’den bu yana katil İsrail’in Filistinli kardeşlerimize uyguladığı vahşeti bayrama girdiğimiz bu günlerde kelimelerle anlatmak mümkün değil. Siyonist katiller çocuk, yaşlı, kadın demeden binlerce Filistinliyi şehit etti. Bunu en şiddetli bir şekilde kınıyor, lanetliyoruz. Bayram sevincini gönüllerde buruklaştıran, çocukların bayramı yaşama sevincini savaşın gölgesinde bırakan bu kanlı zihniyetin yaptığı tahribatın izleri yıllar boyunca akıllardan silinmeyecektir.

Allah kutsal topraklara giderek hac farizasını yerine getirmeye çalışan tüm Müslüman kardeşlerimizin ibadetlerini dergâhında kabul buyursun. Ülkelerine sağ salim dönmeyi nasip etsin. Bu duygularla tüm vatandaşlarımızın mübarek Kurban Bayramını tebrik ederken, sevdiklerini görmek için yola çıkan hemşerilerimize trafik kurallarına uymaları yönünde uyarılarımızı yapmayı ihmal etmeyelim. Özellikle hız ve emniyet kemeri kurallarını mutlaka yerine getirelim. Çünkü üzücü sonuçların ortaya çıkması bayram sevincini gölgede bırakacağı gibi sevdiklerinizin de üzülmesine sebep olacaktır.” ifadelerini kullandı.