Son Dakika Haberler

Vali Mahmut Demirtaş’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Vali Mahmut Demirtaş’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
Okunma : 12 views Yorum Yap

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, yayımladığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Kıymetli Hemşehrilerim,

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümünü büyük bir gururla kutladığımız bugün; bağımsızlık ve istiklal mücadelemizin dönüm noktası olan Büyük Taarruz’un zaferle sonuçlandığı gündür.

Karşılaşılan tüm zorluklara rağmen Anadolu’yu kendimize vatan kılma mücadelemiz 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanmıştır. Böylelikle ‘‘30 Ağustos Zaferi’’ aziz milletimizin istiklal ve istikbalini koruma konusundaki kararlılık sembollerinden biri olarak tarihimize altın harflerle kazınmıştır.

Tüm yokluk, yoksulluk ve imkânsızlıklara rağmen sürdürülen destansı bir mücadelenin neticesi olan bu zafer, Türkiye Cumhuriyeti’nin de müjdecisi olmuştur. Bugün bizlere düşen görev aynı şuur ve ruhla, ecdadımızdan bizlere emanet olan vatanımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin gelişmesi için var gücümüzle çalışmaktır.

Bizlere bu büyük zaferi armağan eden başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını ve vatanımız uğruna canını siper eden aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin bağımsızlığı yolunda fedakârca hizmet eden Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarının, milletimizin ve Mardinli hemşehrilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Showbiz. Fugitivo de fraude em ações de delicatessen em nova jersey é preso sem fiança. Welcome to nginx!.