Son Dakika Haberler

Vali Demirtaş, hafız adaylarıyla iftarda buluştu

Vali Demirtaş, hafız adaylarıyla iftarda buluştu
Okunma : 16 views Yorum Yap

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, hafızlık eğitimi gören öğrencilerle iftar yemeğinde bir araya geldi.

Birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma ayı olan ramazan ayı dolasıyla toplumun farklı kesimleri ile iftar sofrasında bir araya gelmeye devam eden Vali Demirtaş, bu çerçevede merkez Artuklu ve Yeşilli ilçelerinde hafızlık eğitimi gören öğrencilerle ve öğreticileriyle buluşarak, iftarlarını açtılar.

Artuklu Üniversitesi yemekhanesinde düzenlenen programda, Vali Demirtaş beraberindeki Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen ile hafız adaylarına iftarlıklarını dağıtırken yemek öncesinde masaları tek tek dolaşıp hafız adaylarıyla yakından ilgilenerek sohbet etti.

Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua ile başlayan programda bir konuşma yapan Vali Demirtaş, 1000 yıldan beridir bu topraklarda ramazanın coşkuyla karşılanan Ramazanın birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma ayı olduğunu vurguladı.

Hafız adaylarıyla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını dile getiren Vali Demirtaş, hafız adaylarına hitaben yaptığı konuşmasında şunları söyledi:
“Bugünkü misafirlerimiz çok özel. En çok sevindiğim gün, en güzel Ramazan günü benim için bugün olmuştur. Özellikle annelerinize ve babalarınıza çok teşekkür ediyorum. Size emek veren, sizi bugünlere getiren hafızlığı, Kuran’ı size öğreten hocalarınızı gönülden tebrik ediyor, onlara teşekkür ediyorum. Bizim en fazla ihtiyaç duyduğumuz şeyde Kuran’ı çok güzel bir şekilde anlamamız ve toplumumuza en güzel şekilde anlatmamız.”

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen programa Vali Demirtaş’ın yanı eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, hafız adayları ve öğreticiler katıldı.
Program yapılan duanın ardından sona erdi.

Seferihisar kitap günleri “okumak Özgürleştirir” sloganıyla kapılarını açıyor. Stress can have a negative impact on both physical and mental health, so it is important to take steps to reduce it. 40 sıralarında midyat istikametinden mardin istikametine doğru seyir halinde olan içerisinde 11 kamu.