Son Dakika Haberler

Mardin Valiliği’nden dolandırıcılık uyarısı

Mardin Valiliği’nden dolandırıcılık uyarısı
Okunma : 51 views Yorum Yap

Mardin Valiliği, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mahmut Demirtaş’ın ismini kullanarak dolandırıcılık yapan kişilere karşı vatandaşları uyardı.

Valilikten yapılan açıklamada, bazı şahısların, Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Genel Sekter Murat Süzen ve Büyükşehir Belediyesi adına aradığını söyleyerek, çeşitli gerekçelerle valilik adına bağış ve yardım kampanyası adı altında para yardımı talebinde bulundukları ve bu şekilde dolandırıcılık yapmaya çalıştıkları tespit edildiği kaydedildi.

Mardin Valiliğinin veya herhangi bir kamu kurumunun; iş adamlarından ve hayırseverlerden telefon veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi veya yöntemi kesinlikle bulunmadığına dikkat çekilen açıklama, şu ifadeler kuklanındı:

“Valimizin yanı sıra herhangi bir kamu yöneticisinin adını kullanarak telefon ve benzeri yöntemlerle “yardım” adı altında para toplamaya çalışan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar edilmemesi, böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın, 112 Acil Çağrı Merkezi (İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı) üzerinden ihbarda bulunması önemle rica olunur.”

Mar. Stress can have a negative impact on both physical and mental health, so it is important to take steps to reduce it. Depremde hasar gören nusaybin ptt binası kapatıldı.