Son Dakika Haberler

Kızıltepe’den afet bölgesine yardım eli

Kızıltepe’den afet bölgesine yardım eli
Okunma : 52 views Yorum Yap

Kızıltepe Belediyesi ve Kızıltepe Kaymakamlığı koordinesinde afet bölgesine ulaştırılmak üzere yardım tırları gönderildi.

Kızıltepeli vatandaşlarımızın destekleriyle doldurulan tırların içerisinde elektrikli ısıtıcı, mont, atkı, bere, çorap, mont, battaniye, yorgan, nevresim takımı, kuru gıda ve konserve başta olmak üzere daha birçok ihtiyaç malzemesi bulunuyor. Bu malzemelerin ikinci el olmamasına ve son kullanma tarihinin geçmiş olmamasına dikkat ediliyor.

Kızıltepeli vatandaşlarımızın bağışlarını toplamak amacıyla ayni yardım toplama merkezleri oluşturuldu. En sonda toplanan malzemeler Kızıltepe Otogar Alanına getirilip burada tırlara doldurularak afet bölgesi olan 10 ilimize ulaştırılmak üzere yola çıkıyor. Bunun dışında yaşanan deprem sonrası deprem bölgesine arama kurtarma çalışmalarına destek olmak amacıyla vinç gibi iş makinası araçları gönderildi. Aynı zamanda depremin gerçekleştiği bölgeden etkilenen ilçemizde eve giremeyen vatandaşlarımız için toplanma alanları oluşturuldu. Bu toplanma alanlarında vatandaşlarımıza yiyecek ve içecek ikram edildi.

Fugitivo de fraude em ações de delicatessen em nova jersey é preso sem fiança. Welcome to nginx!.