Son Dakika Haberler

Kızıltepe’de “Uyuşturucuya Değil Eğitime Bağımlı Ol” projesi başlatıldı

Kızıltepe’de “Uyuşturucuya Değil Eğitime Bağımlı Ol” projesi başlatıldı
Okunma : 15 views Yorum Yap

Anadolu Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Abidin Aslan, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum İlişkileri Genel Müdürlüğünün desteğiyle “Uyuşturucuya Değil Eğitime Bağımlı Ol” projesi başlattıklarını söyledi.

Yazılı basın açıklaması yapan Aslan, şunları söyledi: “Çağımızın en büyük illeti olan uyuşturucu madde kullanımı tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla yaygınlık kazanmaktadır.

Son zamanlarda büyük bir etken olarak işsizliğin de yoğun olduğu Kızıltepe’de uyuşturucu, madde bağımlılığı özellikle gençler ve çocuk yaştakiler arasında günden güne artış göstermektedir.

Gençlerimizi ve çocuklarımızı bu illetten kurtarmak, sağlık merkezlerine yönlendirerek tedavi olmalarını sağlamak, okullarda psikologlarla beraber konferanslar vererek gençlerimizi bilinçlendirmek, gençlerimizi eğitime ve sportif faaliyetlere yönlendirerek onlara sahip çıkmak ve narkotikle savaşmak adına Anadolu Eğitim ve Kültür Derneği olarak tüm imkânlarımızla ve İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum İlişkileri Genel Müdürlüğünden destek alarak, onaylanan  ‘UYUŞTURUCUYA DEĞİL EĞİTİME BAĞIMLI OL’ projemizle sahaya inip uyuşturucu ile mücadeleye başladığımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Uyuşturucu ile  mücadelede yanımızda yer almak isteyen bütün vatandaşlarımızı davet ediyoruz.”

Bakan soylu konuşuyor nusaybin medya. Neom.