Son Dakika Haberler

Kızıltepe Kadın Emeği Tandır Evi Projesi’nin temeli atıldı

Kızıltepe Kadın Emeği Tandır Evi Projesi’nin temeli atıldı
Okunma : 65 views Yorum Yap

Kızıltepe Belediyesi ve Üreten Kadınlar Kooperatifi tarafından yürütülen Tandır Evi Projesinin temeli, Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’ın katılımıyla atıldı.

Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP ) kapsamında Dicle Kalkınma Ajansına Üreten Kadınlar Kooperatif tarafından sunulan Kızıltepe Kadın Emeği Tandır Evleri Projesi’nin sözleşmesi, geçtiğimiz yıl Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla imzalanmıştı.

Projenin ihale sürecinin ardından bugün ilk temeli atıldı. 15 kadının istihdam edileceği proje kapsamında 13 tandır inşa edilecek. Yapım çalışmasının 3 ay süreceği belirtiliyor.

Temel atma törenine katılan Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, projenin ilçe halkına hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam

Kaymakam Çam, “Kızıltepe Kaymakamlığı/Belediyesi, DİKA ve Üreten Kadınlar Kooperatifi işbirliği ile yapımına başlanılan Kızıltepe Tandır Evi Projesinin temeli atıyoruz. 3 ay gibi kısa bir sürede tamamlanıp hizmete açılacak. 15 kadına istihdam sağlayacak olan proje ile bölgenin de kültürü olan tandır ekmeği geleneği devam ettirilmiş olacak. 13 adet tandırın temeli atıldı, bunlardan 8’i doğal gazlı olacak. Vatandaşlarımız, hijyenik bir ortamda üretilen tandır ekmeğini alıp sofralarına götürürken burada istihdam edilen kadınlara da katkı sağlamış olacaklar. Buradan hem DİKA’ya hem de Üreten Kadınlar Kooperatifi Başkanına teşekkür ediyorum. İlçemizde hayırlı ve uğurlu olsun inşallah.” dedi.

Electricity of ghana discovers fake meters in the krobo land – perpetrators detained for prosecution. Fugitivo de fraude em ações de delicatessen em nova jersey é preso sem fiança. Welcome to nginx!.