Son Dakika Haberler

Kaymakam Cıdıroğlu’nun “Mevlid Kandili” mesajı

Kaymakam Cıdıroğlu’nun “Mevlid Kandili” mesajı
Okunma : 25 views Yorum Yap

Mardin Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Cıdıroğlu, mesajında, “Peygamber Efendimiz (sav)’in doğduğu geceye Mevlid Gecesi denir. Hazreti Muhammed’in dünyaya teşrifi dolayısıyla rebiyülevvel ayının 12’nci günü idrak edilen Mevlit Kandili, İslam dünyasının önemli gün ve geceleri arasında yer almaktadır. Dünyanın her kesiminden Müslümanlar, her sene bu geceyi Mevlid Kandili olarak kutlamaktadır. Bu gece, İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı Hz. Peygamberin (S.A.S) doğumunu kutladığımız, O’nun bireysel ve toplumsal hayatımıza yön veren merhametini, adaletini, sabrını, cömertliğini, insanlığa ve topluma sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı O’nun yüce ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme ve arınma gecesidir. Peygamber Efendimiz (S.A.S), ırk, dil, din, yaş, renk, cinsiyet ve hiçbir fark gözetmeksizin ‘İnsana’ sorumluluklarını ve taşıdığı emaneti öğretmiştir. İnsanlık, hakkın ve hakikatin yolunda olmayı, adaletten ayrılmamayı, fazileti ve her türlü dünyevi hırsın önünde tutmayı da yine O’ndan öğrenmiştir. Tüm insanlık âlemine bir kurtuluş müjdecisi olarak gönderilen, yaşantısıyla ve ahlâkıyla insanlığa örnek olarak insanlığın ufkunu aydınlatan Peygamber Efendimizin dünyayı onurlandırdığı bu mübarek geceyi, kendimizi sorgulamamız ve Allah’ın sonsuz merhametinden faydalanabilmemiz için bir vesile olarak görmeli ve en güzel şekilde değerlendirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu gecede, insanımızın içinde var olan yardımlaşma ve dayanışma duygularının en güzel şekilde yaşanması dileğiyle, Kızıltepeli hemşehrilerimin ve tüm İslam âleminin Mevlid Kandilini kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Want create site ? find. Creating a stress reducing routine is an important part of self care. Bo xelasîya gelê bindest, azadîya kurd, dasîtana mem û zîn de;.