Son Dakika Haberler

Kaymakam Cıdıroğlu’nun “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” mesajı

Kaymakam Cıdıroğlu’nun “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” mesajı
Okunma : 17 views Yorum Yap

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Cıdıroğlu, mesajında, “Cumhuriyet; bir Milletin her türlü imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla bağımsızlığına kavuşabilmek için inanç ve kararlılıkla giriştiği milli mücadelenin ardından elde etmiş olduğu büyük bir zaferin sonucudur. Bugün hep birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyet’imizin ilan edilişinin  99. yılına ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Zor şartlar altında mücadeleden vazgeçmeyen milletimiz bağımsızlığına ve istiklaline kasteden düşmanlara geçit vermemiş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bağımsızlığını ilan etmiştir. Bunu da cumhuriyeti kurarak taçlandırmıştır. 29 Ekim Günü Cumhuriyetimizin kurulması aziz milletimizin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferdir.

 

Bizlere miras olarak bırakılan cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak da bizlerin boynunun borcudur. Milletimiz, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz her zaman tüm gücüyle çalışmakta ve çalışmaya devam etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyor ve tekrardan milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 

Did you find apk for android ? you can find new. 2023 online app | powered by online app. Aydın’ın germencik ilçesindeki trafik kazasında 2 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.