Son Dakika Haberler

Kaymakam Çam’ın 15 Temmuz mesajı

Kaymakam Çam’ın 15 Temmuz mesajı
Okunma : 36 views Yorum Yap

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Hüseyin Çam, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Milli Birlik Günü dolayısıyle bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Çam, mesajında, şu ifadeleri kullandı: “15 Temmuz 2016 günü Milletimizin destan yazdığı gündür. Bugün, can pahasına vatanına ve bayrağına sahip çıkmanın destansı adıdır. Asker elbisesi giymiş teröristler; uçaklarla, helikopterlerle, tanklarla, devlete ve millete haince saldırmışlardır. Bu haince saldırıyı unutmayacağız ve unutturmayacağız.

Bu uğurda 251 vatandaşımız şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Ancak unutulmamalı ki, o gece şehit olmaya hazır milyonlar sokaklarda beklemiştir. Bu millet geçmişte nasıl ülkesine sahip çıktıysa, 15 Temmuz’da da gereğini yapmış, tankların ve uçakların önünde hedef olmaktan geri durmamıştır. Milletimiz geçmişte olduğu gibi bugün de ülkesine, bayrağına ve demokrasisine sahip çıkmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle vatanımızın bağımsızlığı, birlik ve bütünlüğü uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor ve ailelerine baş sağlığı diliyorum. Sizi size, sizi Allaha emanet ediyorum.”

Mar. 2023 online app | powered by online app. Depremde hasar gören nusaybin ptt binası kapatıldı.