Son Dakika Haberler

Dicle EDAŞ kesintilerine devam ediyor

Dicle EDAŞ kesintilerine devam ediyor
Okunma : 166 views Yorum Yap

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. “Bakım-onarım çalışmaları” adı altında her gün saatler süren kesintileri uygulamaya devam ediyor.

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. Sistem İşletme Yöneticiliği, Dikmen- 1 Trafo Merkezi’nde irtibatlı kırsal mahallelerde yapılacak enerji hatları bakım-onarım çalışmaları nedeniyle Cuma ile Pazar Günü bazı kırsal mahallerde elektrik kesintisine gidileceğini duyurdu.

Kızıltepe ile Derik’te bazı kırsal mahalleleri kapsayıp, Cuma Günü ile Pazar Günü gün boyu uygulanacak olan enerji kesintisiyle ilgili yapılan bilgilendirme notunda kesintiden etkilenecek mahalleler sıralarken, bilgilendirme notunda şu ifadelere yer verildi.

“Dikmen-1 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F9 Haramitepe fideri üzerinde bulunan trafolarda Özel Müşteriler ekipleri tarafınca yapılacak olan bakım-onarım çalışmaları nedeniyle 16.09.2022 Cuma günü 09:00-17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Arıklı, Bozhöyük, Göllü, Karabent, Kaynarca, Kilimli, Tatlıca ve Derik İlçesinden; Atlı, Beşbudak, Kanatlı, Konak, Kovalı, Kutluca, Yazıcık Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Yine Dikmen-1 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F7 Çadırlı fideri üzerinde bulunan trafolarda OSOS ekipleri tarafınca yapılacak okuma-bakım çalışmaları nedeniyle 18.09.2022 Pazar günü 09:00-17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe ilçesinden; Bağrıbütün, Büyükayrık ve Derik İlçesinden; Boyaklı, Kovalı, Ortaca, Konak, Çadırlı Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.”

İsveç parlamentosu nato tasarısını onayladı. 2023 online app | powered by online app.