Son Dakika Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajları sonrası dolar ve euro kurunda sert düşüş yaşandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajları sonrası dolar ve euro kurunda sert düşüş yaşandı
Okunma : 26 views Yorum Yap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine toplantısı sonrası verdiği mesajlar sonrası döviz kurunda sert düşüş yaşandı. Dolar/TL, açıklamaların ardından yüzde 22,3 değer kaybederek 14,95’e kadar geriledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Kabine Toplantısı’nın ardından millete seslendi

Açıklamalarında, ekonomideki son gelişmeleri değerlendiren Erdoğan, tasarruflarını değerlendirirken kurdaki yükselişten kaynaklanan kaygılarını gidermek isteyen vatandaşlara yeni bir finansal alternatif sunacaklarını belirterek, “Bundan sonra hiçbir vatandaşımızın ‘kur daha yüksek olacak’ diye mevduatını Türk lirasından dövize geçirmesine ihtiyaç kalmayacak.” dedi.

Bu açıklamanın ardından döviz kurunda sert düşüş yaşandı. Dolar, saat 21.25 itibarıyla yaklaşık yüzde 9 düşüşle 14,95 TL, Euro ise aynı dakikalarda yüzde 9,11 azalışla 16,8 TL’den işlem görüyor.

Dolar/TL gün içerisinde en yüksek 18,36 seviyesini, Euro ise gün içerisinde en yüksek 20,75 TL’yi görerek tarihi zirvelerini tazelemişti.

Free android games. Creating a stress reducing routine is an important part of self care. Umut kervanı nusaybin depremzedeler yararına kermes düzenledi.